پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6887 تاریخ : 1391/08/25-12:36:22
,1,13,17,
400میلیارد تومان به سرمایه‌گذاران خصوصی در کشاورزی و آب اختصاص یافت

بر اساس قرارداد جدید بین صندوق توسعه ملی و بانک رفاه کارگران؛

400میلیارد تومان به سرمایه‌گذاران خصوصی در کشاورزی و آب اختصاص یافت

صندوق توسعه ملی اعلام کرد: بر اساس قرارداد صندوق و بانک رفاه 4000 میلیارد ریال به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی طرح‌های کشاورزی و آب اختصاص یافت.

 

 
 
 
 
خبرگزاری فارس: 400میلیارد تومان به سرمایه‌گذاران خصوصی در کشاورزی و آب اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری بانک و صنعت  به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، قرارداد جدیدی امروز بین صندوق توسعه ملی و بانک رفاه کارگران به امضا رسید.

این قرارداد با حضور مدیرعامل بانک رفاه کارگران در محل صندوق توسعه ملی نهایی شد و بر اساس آن 4000 میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی فعال در طرح‌های آب و کشاورزی اختصاص پیدا می‌کند.

محمدرضا نظری عضو هیأت عامل و معاون قراردادهای عاملیت صندوق توسعه ملی پس از امضای قرارداد جدید با مدیرعامل بانک رفاه کارگران، گفت: قرارداد با بانک رفاه کارگران به استناد بند 1 – 5 قانون بودجه 91 کل کشور است که صندوق توسعه ملی را موظف کرده، تا 10 درصد منابع سال 91 این صندوق را به صورت ریالی به بخش‌های آب و کشاورزی اختصاص دهد.

وی به تعهدات بانک رفاه کارگران در قبال امضای این قرارداد اشاره کرد و گفت: بانک رفاه کارگران بر اساس قرارداد و نظام‌نامه‌ای که مورد توافق قرار گرفت، موظف است توجیهات مالی، فنی و اقتصادی طرح‌ها را احراز کند.

عضو هیأت عامل صندوق توسعه ملی، مبلغ قرارداد جدید صندوق توسعه ملی و بانک رفاه را 4000 میلیارد ریال و نرخ سود تسهیلات را حداکثر 13 درصد عنوان کرد و گفت: 20 درصد قرارداد می‌تواند به صورت سرمایه در گردش پرداخت شود که این پرداخت بر اساس درخواست متقاضی و تشخیص بانک عامل صورت می‌گیرد.

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی با یادآوری اینکه پرداخت و بازپرداخت تسهیلات یاد شده به صورت ریالی است، درباره مکانیزم عملیاتی شدن این قرارداد گفت: بانک عامل ابتدا در ارکان اعتباری خود توجیه مالی، اقتصادی و فنی طرح‌های متقاضیان غیر دولتی را بررسی می‌کند و پس از احراز توجیه‌ طرح‌ها به میزان سرجمع طرح‌های مصوب، از صندوق توسعه ملی درخواست واریز وجه می‌نماید.

صندوق توسعه ملی نیز در سریعترین زمان ممکن پس از تطبیق طرحها با شرایط قرارداد عاملیت منعقده و نظام‌نامه ضوابط و شرایط پرداخت تسهیلات، نسبت به واریز وجه به بانک عامل اقدام خواهد کرد.

نظری در خصوص نحوه انتخاب بانک رفاه به عنوان بانک عامل این قرارداد افزود: از آنجاکه بانک رفاه یکی از بانکهای بزرگ کشور است که تعامل بسیار خوبی با ارباب رجوع دارد، تصمیم گرفته شد که به عنوان بانک عامل انتخاب شود و امید است که این بانک بستر مناسبی برای رشد و شکوفایی بیشتر پروژه‌های غیر دولتی بخش آب و کشاورزی را فراهم کند.

بر اساس این گزارش، سید ضیاء ایمانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز در این مراسم گفت: تصمیم صندوق توسعه ملی مبنی بر اینکه اختیار تعیین و پذیرش طرح‌ها را به بانک واگذار کرده است، یک نوع اعتماد به شبکه بانکی محسوب می‌شود.

بانک نیز در هنگام بررسی طرح، قدرت بازدهی و بازگشت منابع را ارزیابی می‌کند، تا از توجیه‌پذیری طرح مطمئن شود.

این گزارش می‌افزاید: پیش از این در شهریور ماه 91 نیز صندوق توسعه ملی و بانک رفاه کارگران دو قرارداد؛ یکی قرارداد ارزی به مبلغ یک میلیارد دلار و قرارداد دیگری معادل ارزش ریالی به مبلغ 400 میلیون دلار  منعقد کرده بودند. این قراردادها در راستای حمایت از تولید ملی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی امضا شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران