پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6819 تاریخ : 1391/08/15-09:19:52
,16,17,
40 درصد ارز تخصیصی واردات از محل صادرات تامین شد

40 درصد ارز تخصیصی واردات از محل صادرات تامین شد

معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت گفت : طی شش ماهه نخست سال جاری در مجموع ارزش واردات کشور به رقم 27 میلیارد دلار رسید که از این رقم بیش از 40 درصد از محل صادرات تامین شد .

 

تاریخ انتشار : 1391.8.14

 
به گزارشبانک و صنعت به نقل از  روابط عمومی بانک توسعه صادرات صافدل افزود: بررسی ها نشان می دهد در نیمه نخست امسال 11 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات صرف واردات شد.
براساس برنامه ریزی ها طی یک دهه گذشته ازمحل ارز صادراتی، بخشی از نیازهای اساسی کشور از جمله کالاهای اساسی، نیمه ساخته و بخش صنعت تامین شد .
وی ادامه داد: پاسخگویی به نیازهای اساسی کشور برپایه ارز مرجع باید صورت گیرد و درعین حال تامین مواد اولیه برپایه اولویت های دهگانه ، برای اولویت های سه تا هشت از محل ارز مبادله ای ، متقاضی و صادراتی باید تعیین شود .
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران یادآور شد: سال گذشته 44 میلیارد دلار ارزش صادرات غیرنفتی کشور بود که انتظارمی رود درسال جاری وضعیت مناسبی دراین بخش داشته باشیم.
آقای صافدل ارزش صادرات غیرنفتی در دوره شش ماهه نخست سال جاری را 21 میلیارد دلار ذکر کرد و گفت : انتظار می رود در نیمه دوم امسال نیز در این بخش نتایج خوبی را شاهد باشیم .
به گفته وی، طی شش ماهه اول سال جاری ارزش صادرات خدمات فنی و مهندسی به رقم 2 میلیارد دلار رسید که در این بخش دستاورد خوبی محسوب می شود .
آقای صافدل با بیان اینکه برنامه مهم بخش صادرات کشور در سال جاری تشویق صادرات کالاهایی با دانش و فناوری بالا است ، گفت : به دنبال رونق هر چه بیشتر صادرات در این بخش هستیم.
وی در خصوص ممنوعیت صادرات 50 قلم کالا که از سوی سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان اعلام شده ، گفت : با توجه به شرایط ویژه که در ارتباط با نرخ ارز داریم ، این امر باید مدیریت شود و بر روی نرخ واقعی ارز تمرکز می کردیم


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران