پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 364 تاریخ : 1390/03/24-00:00:00
,15,
خروج 6 میلیون نفر در یک ماه از مدار فیس بوک

اعتراض بی‌سابقه کاربران فیس‌بوک؛

خروج 6 میلیون نفر در یک ماه از مدار فیس بوک

فیس بوک با تعدیل کار بران از 13.9 به 11.8 میلیون نفر به خاطر عدم حفظ حریم شخصی کاربران خود مواجه شد .

آمار منتشر شده نشان می دهد در ماه می در مجموع 6 میلیون نفر از کاربران فیس بوک ترجیح دادند عضویت خود در این سایت را متوقف کرده و اطلاعات مربوط به خود را به طور کامل حذف کنند.
فیس بوک در ماه گذشته از عضویت 11.8 میلیون کاربر جدید خبر داد. اما تعداد اعضای جدید این سایت در ماه آوریل 13.9 میلیون و در ماه قبل از آن 20 میلیون نفر بود و همین مسئله نشان می دهد روند عضویت افراد جدید در این سایت هم کند شده است.
نکته جالب دیگر آن است که اگرچه تعداد کاربران فیس بوک در آستانه رسیدن به 700 میلیون نفر است، اما تعداد کاربران این سایت در آمریکا در حال کاهش است. چنانچه گفته شد تعداد کاربران فیس بوک در ماه می تنها در آمریکا 6 میلیون نفر کمتر شده است.
فیس بوک در ابتدای ماه می 149.9 میلیون نفر کاربر داشته که در پایان این ماه به کمتر از 149.4 میلیون نفر رسیده است. در کانادا و انگلیس هم به ترتیب 1.52 میلیون نفر و 100 هزار نفر از تعداد کاربران فیس بوک کاسته شده است.
کارشناسان معتقدند بی‏توجهی فیس بوک به لزوم حفظ حریم شخصی کاربران و احترام به حقوق و دغدغه های آنان علت اصلی این کاهش تعداد کاربر است.
مشکلات امنیتی این سایت و نفوذ مکرر هکرها و ویروس نویسان و سرقت اطلاعات شخصی کاربران از جمله دیگر مشکلات فیس بوک است. 
 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران