پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3038 تاریخ : 1390/09/07-00:00:00
,8,
شاخص بورس به کانال 23 هزار واحدی بازگشت

دقایقی پیش با افت 56 واحد دیگر:

شاخص بورس به کانال 23 هزار واحدی بازگشت

دقایقی پیش شاخص بورس با افت 56 واحد دیگر برای نخستین بار طی سال جاری به کانال 23 هزار واحدی سقوط کرد تا میانگین بازدهی سرمایه گذاری در این بازار طی سه ماه اخیر منفی 11 در

 

به گزارش روز دوشنبه بانک و صنعت ،در ادامه روند نزولی شاخص بورس در روزهای گذشته ، امروز هم تداوم افت قیمت سهام اکثر شرکت های بزرگ تکرار و منجر به ترسیم سیر نزولی دماسنج بازار سهام و ثبت رویدادی تلخ برای فعالان بازار سرمایه کشور شد  .
براساس این گزارش، شاخص کل بورس بعد از اینکه طی سال جاری قله های 24 تا   27 هزار واحدی را فتح کرد، به دلایل مختلف با سیر نزولی روزانه و هفتگی مواجه شد.

به طوری که از اواخر شهریور ماه و بعد از قرار گرفتن در ارقام بیش از 27 هزار واحدی ماه به ماه این سیر نزولی شدیدتر شده و بیش از 3 هزار واحد از دماسنج بازار سهام کاسته شده است .

به عبارتی دیگر میانگین بازدهی سرمایه گذاری در بورس که قبلا" با 14 درصد مثبت همراه بود، طی سه ماه اخیر با 11 درصد منفی همراه شده است.
وضعیت نابسامان بورس و عدم حمایت های مستقیم و غیر مستقیم دولت به جایی رسیده که شاخص بورس امروز با افت 56 واحد دیگر در هفتمین روز متوالی، برای نخستین بار درسال جاری به کانال 23 هزار واحدی نزول کرد و در عدد 23 هزار و 999 واحد به ثبت برسد.
این در حالی است که شاخص بورس در اولین روز کاری سال جاری بر روی 23 هزار و 756 واحد قرار داشت و یک روز بعد یعنی در 7 فروردین ماه با جهش 443 واحدی برای نخستین بار موفق به عبور از خط مقاومت 24 هزار واحدی و ثبت عدد 24 هزار و 199 واحدی شده بود.
این رویداد ناخوشایند امروز در حالی رخ داده که به رغم جمع آوری سهام برخی شرکت ها مانند مخابرات و سرمایه گذاری غدیر، فشار فروش بر روی دیگر سهام بزرگ بورس مانند مپنا ، فولاد مبارکه ، ملی مس ، ایران خودرو و غیره منجر به اثر منفی 13 تا 6 واحدی و در نتیجه افت شاخص بورس شده و این روند منفی همچنان ادامه دارد.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران