پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3029 تاریخ : 1390/09/06-00:00:00
,7,
سکه ۶۲۷ هزار تومانی بر خلاف جریان قیمت جهانی طلا

سکه ۶۲۷ هزار تومانی بر خلاف جریان قیمت جهانی طلا

تهران -خبر گزاری بانک وصنعت :در شرایطی که قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی به حدود 1680 دلار کاهش پیدا کرده است قیمت سکه در ایران سربالایی می رود.

 

قیمت هر سکه بهار آزادی در بازار تهران امروز به 627 هزار تومان افزایش پیدا کرده است این در حالی است که قیمت جهانی طلا سیر نزولی پیدا کرده و از مرز 1770 دلار به حدود1680 دلار در هر اونس رسیده است.
این افزایش قیمت سکه در بازار داخلی ناشی از رشد قیمت دلار در بازار ارز بوده است، معاملات امروز در بازار ارز با دلار 1370 تومان آغاز شده است و این در حالی است که در پایان معاملات روز پنج شنبه قیمت هر دلار به 1356 تومان رسیده بود.
نکته جالب توجه آنکه معاملات آتی سکه در بورس کالا امروز از مرز 850 هزار تومان نیز عبور کرده است، ادامه این روند به نوعی تداعی کننده خاطرات سال 73 و تبعات اجرای سیاست تعدیل قیمت ارز است که در نهایت با جهش 49 درصدی تورم در سال 74 همراه شد.
تمامی کارشناسان اقتصادی هشدار داده اند در صورتی که بانک مرکزی نتواند این روند رو به رشد قیمت دلار و طلا را در بازار خنثی کند، باید منتظر شکست برنامه هدفمند سازی یارانه ها و سیاست های تثبیتی بود که طی سالهای اخیر برای مهار قیمت ها و جلوگیری از افزایش تورم به کار گرفته شده است.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران