پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249827 تاریخ : 1395/09/04-14:44:35
,10029,
30 درصد هزینه درمان کشور مربوط به دارو است

30 درصد هزینه درمان کشور مربوط به دارو است

30 درصد هزینه درمان کشور در حوزه سلامت برای دارو اختصاص دارد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت،  موسوی در دومین کنگره کشوری آکادمی اقتصاد سلامت اظهارداشت: موضوع اقتصاد سلامت سالها در کشور مغفول مانده بود و مدت‌ها پیش باید به آن توجه می‌کردیم تا مردم کمترین آسیب را در موضوعاتی که با آن مواجه‌اند داشته باشند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بیمار به غیر از درد نباید دغدغه مسائل مالی را داشته باشد، افزود: اکنون باید دید که این شاخص چقدر موفق بوده البته می‌گویند پرداخت از جیب مردم کاهش یافته است.

رئیس کمیته سلامت مجمع تشخیص مصلحت نظام دیابت را یک بیماری پر هزینه در حوزه سلامت عنوان کرد و گفت: 30 درصد هزینه درمان کشور در حوزه سلامت برای دارو اختصاص دارد البته ما ادعا داریم که 95 درصد داروها را در کشور تولید می‌کنیم البته بیشتر مواد اولیه این داروها از خارج کشور تهیه می‌شود.

موسوی با تاکید بر ضرورت توجه به اقتصاد سلامت تصریح کرد: بازار سلامت به طور کلی در تمام ابعاد می‌تواند دخالت داشته باشد به طوریکه حتی ایجاد اشتغال و آرامش کرده و در حوزه‌های مختلفی موثر است.

رئیس کمیته سلامت مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: برای توجه به موضوع اقتصاد سلامت باید به وضعیت جاده‌ها، صنعت و موضوع سوختگی توجه داشت تا بتوان بسیاری از هزینه‌ها را در این زمینه کمتر کرد.

موسوی افزود: اگر سیاست دارویی کشور را مصو کنیم بیشتر به دنبال داروهای کیفی رفته و حتی اگر دارو هم گران شود با توجه به کیفی بودن آن دیگر مشکلی نیست البته تاکنون از جزء جزء این مسائل غافل بوده‌ایم.

رئیس کمیته سلامت مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: تمرکز در حوزه سلامت بر روی منابع مصارف سلامت از و تمرکز بر درست دیدن منابع نیست که امیدواریم خط مشی های کلی در برنامه امروز ایجاد شود.

موسوی با بیان اینکه در مجمع تشخیص مصلحت نظام کمیته‌ای را راه‌اندازی کرده‌ایم که بحث‌های سلامت را چند وجهی می‌بینیم خاطرنشان کرد: موضوع اقتصاد سلامت یکی از این وجه‌ها بوده که بدان توجه شده البته انجمن‌های علمی و سازمان نظام پزشکی هم کمیته‌هایی در این زمینه تشکیل داده‌اند ولی تمرکز آنها بر روی مسئله تعرفه‌ها بوده است.

 


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران