پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 2953 تاریخ : 1390/08/30-00:00:00
,1,
مدیر عامل معزول بانک سامان به کارش ادامه می‌دهد؟

مدیر عامل معزول بانک سامان به کارش ادامه می‌دهد؟

درحالی که هیات مدیره بانک سامان به صورت دسته جمعی استعفاء کرده‌اند اما هنوز اسامی این افراد در لیست مدیران دارای صلاحیت بانک مرکزی مشاهده می‌شود و مهمتر اینکه ولی ضرابیه

 

به گزارش روز دوشنبه بانک و صنعت ،براساس اعلام بانک سامان پنج‌شنبه گذشته اعضاء هیات مدیره این بانک در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک سامان به طور دسته جمعی تغییر کردند .
گفته می شود این استعفاء یا کناره‌گیری دسته جمعی در راستای عواقب اختلاس اخیر بوده البته باید یادآور شد که اختلاس در بانک سامان پیشتر نیز قربانی گرفته بود.
درحالی که هیات مدیره بانک سامان دیگر در این بانک مسئولیتی ندارند بانک مرکزی همچنان مدیران مستعفی این بانک را بعنوان اعضاء هیات مدیره دارای صلاحیت می شناسد.
هم‌اکنون اله وردی رجایی سلماسی، ایرج نیک‌نژاد، محمد ضرابیه و رضا کریشچی خیابانی از دید بانک مرکزی با وجود اینکه از سمت خود کناره‌گیری کرده‌اند دارای صلاحیت رسمی هستند.
این اتفاق در شرایطی روی می دهد که پنج شنبه گذشته سهامداران بانک سامان هیات مدیره جدیدی را برای مدیریت این بانک انتخاب کرده اند.
برهمین اساس ، ‌شرکت بیمه سامان (سهامی عام )، صندوق حمایت و بازنشستگی  فولاد، پمپ سازی ایران‌، شرکت سرمایه گذاری سامان و صرافی سامان به عنوان اعضای اصلی و شرکت های کارگزاری سامان وایران غرب به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.
این اولین بار نیست که بانک مرکزی در فهرست مدیران دارای صلاحیت خود توجهی به تغییرات مدیریتی در بانک‌ها ندارد و به عبارتی مسئولان مربوطه در این قسمت بعد از اینکه هفته ها از تغییر و تحولات گذشت سایت خود را به روز می کنند.
ضعف نظارت و کنترل‌های داخلی در دریافت ال‌سی‌های گروه امیر منصور آریا موجب شد تا پای بانک سامان هم به پرونده اختلاس اخیر باز شود.
از همین رو بانک مرکزی برای اعمال قدرت خود هنگامی که پیش از آن مدیران بانک‌های صادرات و ملی از سمت خود کنار گذاشته شده بودند وارد عمل شد و دستور برکناری مدیر عامل بانک سامان را صادر کرد.
با وجود اینکه رئیس کل بانک مرکزی 9 مهرماه سال جاری به صورت رسمی دستور برکناری مدیر عامل بانک سامان را صادر کرد اما همچنان در سایت رسمی بانک سامان نام مدیر عامل معزول این بانک در سمت "مدیر عامل بانک سامان" مشاهده می شود.
نام ولی ضرابیه درحالی هم‌اکنون در بانک سامان بعنوان مدیر عامل این بانک مشاهده می شود که یکی از اعضاء هیات مدیره بانک سامان در آن مقطع در پاسخ به چرایی این امر گفته بود: همکارانمان فراموش کرده‌اند نام آقای ضرابیه را از این قسمت پاک کنند، دستور می دهیم هر چه سریعتر نام وی را بردارند.
رئیس کل بانک مرکزی هم در آن مقطع در واکنش به این تخلف با صراحت تأکید کرد که ضرابیه مدیر عامل بانک سامان نیست و اعضاء هیات مدیره این بانک باید هر چه سریعتر جایگزین وی را به بانک مرکزی معرفی کنند.
هرچند هیات مدیره بانک سامان بعد از این هشدار بهمنی اعلام کردند که مدیر عامل مورد نظر خود را به بانک مرکزی پیشنهاد کرده‌اند اما هنوز نام مدیر عامل سابقشان را از لیست مدیریت بانک سامان خارج نکرده‌اند.
از سوی دیگر طبق اعلام بانک سامان هم اکنون ولی ضرابیه (مدیرعامل معزول بانک سامان) سرپرستی این بانک را بعهده دارد آنهم در شرایطی که بانک مرکزی به شدت تأکید داشت که وی نباید در این سمت باقی بماند. با این حساب می توان گفت که هم‌اکنون مدیر عامل معزول بانک سامان همچنان سرکارش هست و بانک مرکزی و هیات مدیره بانک سامان هم توجهی به اخطارات و تذکرات قبلی نداشته‌اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران