پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 2950 تاریخ : 1390/08/30-00:00:00
,8,
بازگشت فرابورس به مدار افت

بازگشت فرابورس به مدار افت

بازار فرابورس روز گذشته را با افت معاملات سپری کرد، به طوری که حجم کل دادوستدها با افت 55 درصدی نسبت به معاملات روز شنبه به 50 میلیون سهم رسید؛ بالطبع ارزش کل معاملات نیز

به گزارش روز دوشنبه بانک و صنعت ،روز گذشته نمادهای معاملاتی بانک ایران زمین و عمران و توسعه شاهد هر کدام به ترتیب با معامله 3/21 و 2/9 میلیون سهم به ارزش 6/32 و 5/27 میلیارد ریال معاملات پرحجمی را رقم زدند.
همچنین در این روز همراه اول نیز با ثبت 16/0 درصد افزایش به قیمت پایانی 48 هزار و 322 ریال رسید و شاهد جابه‌جایی 253 هزار سهم به ارزش 2/12 میلیارد ریال بود و به این ترتیب در فهرست پرمعامله‌ترین نمادهای دیروز قرار گرفت.
در همین حال، روز گذشته از 50 نماد معامله شده در بازار، 26 نماد با کاهش قیمت، 14 نماد با افزایش قیمت و 10 نماد دیگر بدون تغییر نرخ بودند.
در این میان، شرکت سبحان‌دارو با ثبت 5 درصد افت، بیشترین کاهش نرخ را تجربه کرد. همچنین نمادهای معاملاتی حق‌تقدم سرمایه‌گذاری توسعه شمال، پتروشیمی زاگرس، مرجان کار و بانک سرمایه هر کدام به ترتیب 76/4، 97/3، 54/3 و 27/2 درصد کاهش نرخ را ثبت کردند.
این در حالی است که بیمه نوین، بالاست، سیمان سبزوار، پتروشیمی کازرون، حق‌تقدم بانک ایران زمین و پتروشیمی ممسنی هر کدام رشد قیمتی در محدوده 4 درصد را تجربه کردند.
به نظر می‌رسد رقابت سهامداران حقوقی در نماد بالاست موجب توجه سهامداران حقیقی بعد از بازگشایی این نماد شده است، به طوری که دیروز نیز برای چندمین روز متوالی بالاست با صف خرید به کار خود پایان داد و در مجموع 169 هزار سهم این شرکت به ارزش 6/2 میلیارد ریال مبادله شد.
در بازار پایه نیز نماد معاملاتی پتروشیمی امیرکبیر پس از ارایه اطلاعات پیش‌بینی سود هر سهم بازگشایی شد. همچنین در این بخش از بازار برای اولین بار حق‌تقدم پتروشیمی لردگان مورد معامله قرار گرفت و هر حق‌تقدم مزبور 20 ریال قیمت خورد و دو هزار برگه آن خرید و فروش شد.
در بازار ابزارهای نوین مالی نیز بیشترین حجم معاملات را اوراق مشارکت سامان با جابه‌جایی 9 هزار و 500 برگه داشت. اوراق مشارکت مسکن مهر با جابه‌جایی 1950 برگه، اوراق اجاره امید با جابه‌جایی 2180 برگه و اوراق مشارکت نفت با معامله 440 برگه از دیگر اوراق معامله شده در بازار دیروز بودند.
یادآور می‌شود در پایان روز کاری گذشته نماد معاملاتی اوراق صکوک اجاره شرکت واسط مالی اردیبهشت به منظور تامین مالی شرکت هواپیمایی ماهان در نماد «ماهان2» به منظور پرداخت اولین اجاره بهای سه ماهه اوراق و همچنین نماد معاملاتی بانک گردشگری، به دلیل ارایه اطلاعات پیش‌بینی سود متوقف شدند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران