پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 2938 تاریخ : 1390/08/28-00:00:00
,1,
نگرانی شدید از ازدیاد بد افزارهای اندروید

در دنیای رایانه

نگرانی شدید از ازدیاد بد افزارهای اندروید

مشکلات امنیتی سیستم عامل همراه آندروید به حد نگران کننده‌ای رسیده، به گونه ای که نگرانی شدید کارشناسان امنیتی را به دنبال داشته است.

 تعداد بدافزارهای طراحی شده برای آلوده کردن سیستم عامل آندروید رشد انفجاری داشته و در عرض چهار ماه پنج برابر شده است.
بررسی های Juniper Networks نشان می دهد این رشد در میان همه سیستم عامل های همراه بی سابقه بوده است.
افزایش تعداد کاربران این سیستم عامل و نصب آن بر روی صدها مدل گوشی و تبلت تازه وارد در ماه های اخیر باعث علاقه روزافزون هکرها و ویروس نویسان به طراحی کرم و ویروس و بدافزار برای آندروید شده است. Juniper Networks هشدار داده که شاهد تلاش های سازمان یافته و گروهی هکرها برای تشدید حملات به سیستم عامل آندروید است و از این بابت به شدت نگران است.
Juniper Networks می گوید از ماه جولای تا به حال شاهد رشد 472 درصدی تعداد بدافزارهای آندروید بوده و در صورت بی توجهی گوگل برای افزایش امنیت این سیستم عامل شرایط از این هم بدتر خواهد شد. بیشترین میزان رشد بدافزارهای آندروید هم مربوط به ماه های اکتبر و سپتامبر بوده است.
متداول ترین روش آلوده کردن آندروید هم مانند قبل طراحی برنامه های کاربردی و ارسال آنها به فروشگاه آنلاین شرکت گوگل بوده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران