پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 2897 تاریخ : 1390/08/25-00:00:00
,1,
دلیل توقف نماد بانک آرین مشخص شد

دلیل توقف نماد بانک آرین مشخص شد

بانک الکترونیکی آرین به عنوان اولین بانک مجازی ایران در شرایطی خود را برای ایفای نقش در عرصه فن آوری اطلاعات و ارتباطات کشور آماده می کند .

 به گزارش روز چهارشنبه بانک و صنعت ،گرچه بانک الکترونیکی آرین برای آغاز فعالیت کاری خود در انتظار دریافت مجوز نهایی بانک مرکزی است اما پیشتر با اخذ مجوز اولیه از سوی بانک مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار در پنجم دی ماه سال گذشته اقدام به پذیره نویسی 40درصد سهام (شامل عرضه 70 میلیون سهم در بازار سوم فرابورس و 210 میلیون سهم از طریق شعب منتخب بانک کارآفرین) به ارزش 280 میلیارد ریال نمود که با انجام آن، سرمایه این بانک جدید التأسیس با افزایشی 185 درصدی به 2 هزار میلیارد ریال بالغ شد.
با این وجود گفته می شود بانک مرکزی مجوز نهایی بانک الکترونیکی آرین که گویا بنا بوده از ابتدای مهر ماه امسال صادر شود به بهانه بررسی مجدد ترکیب سهامداران این بانک به تعویق انداخته و سازمان بورس نیز به تبع آن اقدام به توقف نماد معاملاتی "آرین" از حدود دو هفته قبل تا کنون نموده است.
در این ارتباط کاوه افتتاحی مدیر روابط عمومی بانک آرین ارایه اطلاعات و گزارش های عملکرد میاندوره ای شش ماهه از سوی سازمان بورس اوراق بهادار را دلیل اصلی توقف نماد این بانک در یازدهم آبان ماه جاری اعلام کرد و اظهار داشت: عدم فعالیت رسمی بانک آرین باعث ایجاد این تصور در ذهن کارشناسان مالی شده بود که به لحاظ قابل شناسایی نبودن سود و زیان مشخص در دوره مالی مورد نظر، نیازی به ارایه گزارش های عملکردی و میاندوره ای به سازمان بورس نیست.
وی در برابر این سوال که چه رابطه ای بین تعویق مجوز فعالیت بانک آرین از سوی بانک مرکزی و توقف نماد آن از سوی سازمان بورس وجود دارد؟ پاسخ داد: اینکه قرار بوده از ابتدای مهر ماه امسال بانک مرکزی مجوز فعالیت بانک الکترونیکی آرین را صادر کند شایعه ای بی اساس بوده و حال آنکه اصولاً بانک مرکزی نیز هیچ گاه تاریخ مشخصی برای ارایه مجوز فعالیت به بانک ها اعلام نمی کند.
این مقام مسئول با اشاره به انجام پذیره نویسی سهام بانک آرین از طریق فرابورس و بانک کارآفرین، یادآور شد: تا این لحظه کلیه درخواست ها و مستندات مورد نظر بانک مرکزی در خصوص افزایش سرمایه و سایر امور مربوطه انجام و ارایه شده و این بانک در انتظار اظهار نظر نهایی و دریافت مجوز فعالیت می باشد.
افتتاحی با رد هرگونه ارتباط بانک آرین با بانک منحل شده آریا گفت: طی دو روز آینده اطلاعات مورد درخواست سازمان بورس ارسال خواهد شد که در صورت نبود مشکل با اهمیت، در صورت صلاحدید مدیران این سازمان طی هفته آتی بازگشایی خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران