پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 288 تاریخ : 1390/03/21-00:00:00
,17,
بررسی جایگزینی نقره به جای شتر برای محاسبه نرخ دیه

در کمیسیون قضایی مجلس صورت می‌گیرد؛

بررسی جایگزینی نقره به جای شتر برای محاسبه نرخ دیه

یک عضو کمیسیون قضایی مجلس از بررسی پیشنهاد جایگزینی نقره برای محاسبه نرخ دیه در هفته جاری و در کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش روز شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت،  حجت‌الاسلام سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد جایگزینی نقره در محاسبه نرخ دیه گفت: این پیشنهاد اخیراً از سوی برخی مطرح شده و کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در نظر دارد که این مسئله را در روزهای یکشنبه و دوشنبه با تشکیل جلسه بررسی کند.

وی افزود: البته از این منظر که آیا نرخ جدید دیه کارشناسی شده است یا نه و اینکه آیا این نرخ با بازار روز مسلمین سازگاری دارد یا نه نیز در کمیسیون قضایی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: با افزایش قیمت دیه، این سؤال به وجود آمده است که آیا مردم قدرت پرداخت دیه 90 میلیونی را دارند یا نه.

ذاکر همچنین اظهار داشت: کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در نظر دارد که به صورت کارشناسی مسئله دیه و نرخ آن را بررسی کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران