پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 2850 تاریخ : 1390/08/22-00:00:00
,17,
209 دفتر فعالیت های هرمی توسط پلیس آگاهی تعطیل شد

209 دفتر فعالیت های هرمی توسط پلیس آگاهی تعطیل شد

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا از رسیدگی به 3000 پرونده مرتبط با شرکت های هرمی در شش ماه نخست امسال خبر داد و گفت:‌ در همین مدت209 دفتر فعالیت های هرمی

 به گزارش خبرگزاری بانک و صنعت،‌سرهنگ مهرداد امیدی در نشست خبری افزود:‌ وظیفه برخورد با شرکت های هرمی از مهر پارسال به پلیس آگاهی واگذار شد که در این مدت تلاش کردیم با تکیه بر چهار اصل هماهنگی، آگاه سازی ، برخورد صریح و اطلاع رسانی با اقدامات غیرقانونی هرمی‌ها برخورد کنیم.
وی گفت‌: خوشبختانه گسترش فعالیت95 درصد شرکتهای هرمی متوقف شده است و شرکت ها هم اکنون در ضعیف‌ترین حالت خود هستند اما هرگاه برخورد با هرمی‌ها را تمام شده اعلام کرده ایم آنها با شگرد دیگری فعالیت خود را ادامه ‌داده اند .
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا افزود: افرادی که می‌خواهند به صورت بازاریابی شبکه‌ای فعالیت کنند باید از مرکز امور اصناف و بازرگانی و نیز از وزارتخانه های صنعت ، معدن و تجارت و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مجوز بگیرند و با هر شرکتی که  به شکل هرمی فعالیت کند برخورد می‌شود.
وی در پاسخ به سؤالی درباره شرکت اوریف لیم گفت:‌ این شرکت مقداری کالا در انبار داشت که در حال فاسد شدن بود و شرکت دیگری با مجوز قانونی اقدام به فروش کالاهای این شرکت کرد تا بدهی‌های شرکت پرداخت شود.
سرهنگ امیدی افزود:‌ پورسانت دادن برخی شرکت ها به مشتریان خود نشان دهنده هرمی بودن آن ها نیست اما با هر شرکتی که کالایش را به شکل هرمی بفروشد برخورد خواهد شد .
وی در پاسخ به سؤالی درباره کلاهبرداری از درون زندان نیز گفت: ‌چندی پیش زندانیان با استفاده از تلفن‌های کارتی داخل زندان کلاهبرداری می‌کردند که با تمهیدات سازمان زندان ها از ادامه این کار جلوگیری شد اما دیگر کلاهبرداران از این روش استفاده و با تلفن ‌های همراه اعتباری اقدام به کلاهبرداری تلفنی کردندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران