پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 2691 تاریخ : 1390/08/09-00:00:00
,11,
پرونده ایی جدید از عامل اختلاس

پرونده ایی جدید از عامل اختلاس

بر اساس این گزارش وقتی به منزل مذکور مراجعه کرده که فردی در آن حضور مهرگان امیرخسروی در کانادا از سه ماه پیش را ...

تهران -خبر گزاری بانک وصنعت : اسناد مالکیتی نشان می دهد دختر این فرد تیر سال جاری خانه ای معادل یک میلیارد تومانی در مونترال خریداری کرده است.

 

 

گلوب اند میل طی گزارشی نوشت پس از خاوری حضور یکی از افراد دیگر مرتبط با پرونده اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی به نام مهرگان امیرخسروی در کانادا تایید شده است. گلوب اند میل از تایید حضور یکی دیگر از افرادی که با بزرگ‌ترین پرونده فساد مالی در سیستم بانکداری ایران مرتبط بوده است در کانادا خبر داد. این شخص به نام مهرگان امیرخسروی پس از محمودرضا خاوری مدیرعامل سابق بانک ملی، دومین شخص مرتبط با این اتفاق در ایران است که در کانادا حضور دارد.
کانادا از جمله کشورهایی است که رویکرد خصمانه ای علیه ایران دارد و به همین دلیل پناهگاه خوبی برای کسانی است که قانونی را در ایران نقض می کنند.
بر اساس این گزارش محمودرضا خاوری مدیرعامل سابق بانک ملی ایران ماه گذشته به کانادا فرار کرد. وی دارای تابعیت ایرانی و کانادایی است و از سوی ایران برای پاسخ به اتهاماتش فراخوانده شده است. ایران و کانادا قرارداد استرداد مجرمین را به امضا نرسانده‌اند.
مهرگان امیرخسروی از برادران امیرخسروی است که در پرونده فساد مالی اخیر در ایران دست داشته‌اند. یکی از نزدیکان مهرگان امیرخسروی حضور وی را در مونترال کانادا تایید کرده و گفت: وی از یک یا 2 ماه پیش از افشا شدن پرونده فساد مالی اخیر به همراه همسرس وارد کانادا شده است. بر اساس این گزارش نامبرده دختری دارد که در مونترال تحصیل می کند.
اسناد مالکیتی نشان می دهد دختر وی در ژوئیه،تیر سال جاری خانه ای به مبلغ 980 هزار دلار کانادا معادل یک میلیارد تومان در مونترال خریداری کرده است. بر اساس گزارش این نشریه به منزل مذکور مراجعه کرده که فردی در آن حضور مهرگان امیرخسروی در کانادا از سه ماه پیش را تایید کرده است.
بر اساس این گزارش عبدالله زاده از نزدیکان خانواده امیرخسروی گفت،  مهرگان امیرخسروی از از ۲ سال پیش در تلاش بوده است تا به کانادا مهاجرت کند و به طور کاملا قانونی مقیم این کشور شده است. وی گفت این شخص قبل از مطرح شدن فساد مالی اخیر وارد کانادا شده است. برادر وی به اتهام دست داشتن در پرونده اخیر در ایران بازداشت شده است و در گزارش دیروز کمیسیون اصل 90 مجلس نیز از مهرگان امیرخسروی نام برده شده است.
بر اساس این گزارش خاوری مدیرعامل سابق بانک مرکزی ایران نیز در کانادا به سر می برد. اخیرا گزارش هایی در مورد احتمال تقلب وی برای اخذ تابعیت از کانادا مطرح شده است که اداره مهاجرت کانادا در حال بررسی این موضوع است. در صورت اثبات تقلب خاوری امکان باطل کردن تابعیت وی وجود دارد. در عین حال احتمال اخراج وی از کانادا و استراد وی به ایران بسیار کم است!

     


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 148
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران