پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 2587 تاریخ : 1390/08/01-00:00:00
,4,
پیش‌بینی اکونومیست ازافزایش نرخ تورم ایران

پیش‌بینی اکونومیست ازافزایش نرخ تورم ایران

تازه‌ترین پیش‌بینی واحد اطلاعات اکونومیست از افزایش نرخ تورم ایران در سال‌ جاری و کاهش آن در سال‌های آینده خبر می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری بانک و صنعت،  اکونومیست در گزارش ماه سپتامبر 2011 عنوان کرد که نرخ تورم ایران در سال جاری افزایش زیادی داشته و از 10.1 به 17.8 درصد خواهد رسید.
به اعتقاد این واحد، نرخ تورم ایران در سال جاری بالاترین میزان از سال 87 بوده و انتظار می‌رود که از سال آینده روند نزولی در پیش بگیرد.
این موسسه هدفمندی یارانه‌ها را دلیل اصلی نرخ تورم بالای ایران در سال جاری عنوان کرده و می‌گوید: حذف یارانه‌ها افزایش بهای سوخت، برق و آرد را موجب شده است.
اکونومیست برای نرخ تورم ایران در سال آینده رقم 16.5 درصد را پیش‌بینی کرده و معتقد است که این شاخص در سال 92 به 16 درصد کاهش خواهد یافت.
برای نرخ تورم کشورمان در سال 93 رقم 15.6 درصد پیش‌بینی شده و عنوان شده است که این نرخ با کاهش خوب در سال 1394 برابر با 13 درصد خواهد بودارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران