پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 252 تاریخ : 1390/03/20-00:00:00
,8,
کارگران ساختمانی مشمول سهام عدالت طی هفته جاری تعیین تکلیف می شوند

کارگران ساختمانی مشمول سهام عدالت طی هفته جاری تعیین تکلیف می شوند

مدیرکل سهام تخصیصی و عدالت سازمان خصوصی سازی با اشاره به نحوه واگذاری سهام عدالت به کارگران فصلی و ساختمانی گفت: حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در این خصوص ثبت نام کردند

 

زهرا مرادی اظهار داشت: در حال حاضر اطلاعات افراد از طریق وزارت کار به سازمان خصوصی سازی ارسال شده و مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید که اطلاعات افراد غربال شود  .

وی ادامه داد: هم اکنون نزدیک به ۳ میلیون و ۲۰۰   هزار نفر در این راستا ثبت نام کردند و پالایش اطلاعات طی هفته جاری نهایی خواهد شد  .

مدیرکل سهام تخصیصی و عدالت سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه تطبیق اطلاعات افراد زمان بر نیست، گفت: به نظر می رسد کمتر از ۳۰ درصد اطلاعات موجود ثبت شده تکراری باشد  .

مرادی تاکید کرد: در هفته جاری اطلاعات موجود طبقه بندی خواهد شد و افرادی که ثبت نام کرده یا دعوت نامه برای آنها ارسال شده باید از افراد جدید تفکیک شوند  .

به گفته این مقام مسئول، افرادی که تاکنون سهام دریافت نکردند باید روال جاری طرح را طی کنند اما افرادی که در گذشته با ثبت نام، دعوت نامه گرفته اما پیگیری نکردند به تعاونی های سهام عدالت معرفی خواهند شد.

مدیرکل سهام تخصیصی و عدالت سازمان خصوصی سازی در خصوص کسری سبد سهام عدالت و نحوه واگذاری سهام به کارگران، تصریح کرد: نزدیک به ۸۰ هزار میلیارد ریال سهام مربوط به شرکت هایی است که لیست آن به هیئت وزیران پیشنهاد شده تا تصویب شود تا این شرکت ها به ۵۶ شرکت قبلی در بحث سهام عدالت بپیوندند.

وی خاطرنشان کرد: نزدیک به یک ماه است که این لیست از سوی سازمان خصوصی سازی پیشنهاد شده اما تاکنون جوابی داده نشده است.

وی در خصوص حداکثر سقف واگذاری سهام عدالت، بیان داشت: طبق قانون ۶ دهک مشمول می شوند که تا سقف ۴۳ الی ۴۴ میلیون مشمول سهام عدالت می شوند.

به گفته مرادی، نزدیک به ۴۰ میلیون نفر سهام دار نهایی وجود دارد و اکنون برای ۴۵ میلیون نفر دعوت نامه ارسال شده است. این ۵ میلیون نفر برای ثبت نام مراجعه نکردند و این تعداد بدون احتساب آمار مربوط به ثبت نام کارگران است.

مدیرکل سهام تخصیصی و عدالت سازمان خصوصی سازی یادآور شد: بین آمار ثبت نام نهایی و افرادی که دعوت نامه گرفتند فاصله وجود دارد که به جای آنها کارگران فصلی و ساختمانی از سهام استفاده خواهند کرد.

وی در خصوص واگذاری سهام عدالت به باقی مانده کارگران با توجه به پر شدن حداکثر سقف واگذاری سهام عدالت طبق قانون، بیان داشت: این موضوع نیاز به قانون دارد و باید مسئولان تصمیم گیری کنند و از حیطه وظایف ما خارج است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران