پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 2519 تاریخ : 1390/07/25-00:00:00
,8,
چهارمین عرضه بلوکی ایران خودرو فردا انجام می‌شود

توسط شستا؛

چهارمین عرضه بلوکی ایران خودرو فردا انجام می‌شود

بعد از عدم قطعیت با حاشیه معامله 240 میلیارد تومانی بلوک 4.9 درصدی سهام ایران خودرو در 28 اردیبهشت، شستا فردا برای دومین مرتبه درصدد واگذاری 4.45درصد سهام این شرکت برمی آ

 

به گزارش روز دوشنبه بانک و صنعت ،سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) که مالک  8.9 درصد سهام ایران خودرو است، 21 تیر ماه سال جاری اقدام به عرضه 4.9 درصد معادل 310 میلیون سهم این شرکت به قیمت هر سهم 5 هزار و 688 ریال کرد.
 
این بلوک بعد از رقابت چند گروه و حاشیه هایی جنجالی در 28 تیر ماه توسط تعاونی خاص ایران خودرو به ارزش 240 میلیاردتومانی معامله شد اما در نهایت به دلیل مخالفت های شورای رقابت و دیگر مسئولان در 10 خرداد به قطعیت نرسید تا واگذاری این بلوک فرجام خوشی نداشته باشد.
براساس این گزارش ، از آن زمان تاکنون در حالی سه بلوک یک درصدی سهام ایران خودرو توسط سرمایه گذاری رنا و سرمایه گذاری صنعت و معدن عرضه و دو بلوک از این سه بلوک معامله شده که شستا برای دومین مرتبه درصدد واگذاری 4.45 درصد سهام ایران خودرو البته با افزایش نرخ پایه برآمده است.
به این ترتیب فردا 280 میلیون و 75 هزار و 342 سهم ایران خودرو به قیمت پایه هر سهم 8145 ریال در بازار دوم معاملات سهام عرضه می شود.
این عرضه به صورت یکجا و نقد و یا 21 درصد نقد و باقی اقساط توسط کارگزاری بانک عمران فارس انجام شده و خریدار یا خریداران باید در 9 روز کاری نسبت به پرداخت وجه نقد معامله اقدام کنند.
همچنین خریدار یا خریداران موظفند محدودیتهای منع انحصار در صنعت خودرو به ویژه مصوبات شورای رقابت در خصوص عدم ایجاد تمرکز عمودی در این صنعت را رعایت کنند.
علاوه بر این مسئولان شستا اعلام کرده اند در صورتی که قطعیت و نهایی شدن معامله به بعد از برگزاری جلسه افزایش سرمایه اخیر شرکت ( به میزان 252 میلیارد تومان که اول آبان توسط هئیت مدیره ایران خودرو اعمال خواهد شد) موکول شود، هرگونه حقوق مالکانه از جمله سود نقدی و افزایش سرمایه متعلق به برنده رقابت است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران