پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 2502 تاریخ : 1390/07/25-00:00:00
,11,
مسکن مهر برای انبوه سازان سود آور نیست

مسکن مهر برای انبوه سازان سود آور نیست

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور با بیان اینکه پروژه‌های مسکن مهر برای انبوه سازان سودآوری چندانی نداشته ‌است، گفت: دولت برای امضای قرارداد ساخت مسکن مهر سال 91 و 92 با

 

 

ایرج رهبر در پاسخ به این سؤال که وزیر راه و شهرسازی به تازگی اعلام کرده هیچ افزایش قیمتی در ساخت مسکن مهر سال 91 و 92 نخواهیم داد و افزود: در حال حاضر ساخت مسکن مهر طبق قرارداد قبلی با متری 300 هزار تومان ادامه دارد و هنوز هیچ قرارداد جدیدی با انبوه‌سازان بسته نشده است.
رهبر خاطر نشان کرد: چنانچه دولت بخواهد قرارداد جدیدی با انبوه‌سازان با همان قیمت قبلی 300 هزار تومان امضاء کند باید آنالیز محاسبه ساخت ارائه کند تا ما نیز کار کارشناسی بابت ساخت متری 300 هزار تومان را انجام دهیم.
رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان افزود: دولت اگر شرایط کار مسکن مهر را تغییر دهد و هزینه‌هایی که قبلا قرار بود متقاضیان مسکن مهر بپردازند را از انبوه‌سازان درخواست نکند آن وقت می‌توان همانند گذشته به تعامل با دولت ادامه داد.

*دولت هزینه های بیمه و مالیات را از متقاضیان بگیرد

رهبر تصریح کرد: هزینه‌هایی را در قرارداد قبلی قرار بود متقاضیان بپردازند اما به عهده انبوه‌سازان قرار گرفت، مانند هزینه‌های بیمه، بیمه کیفیت و مالیات. امیدواریم دولت این هزینه‌ها را برعهده متقاضیان قرار دهد.
وی اظهار داشت: دولت باید این شرایط را بازنگری کند تا ساخت متری 300 هزار تومان برای سال 91 و 92 برای انبوه‌سازان نیز توجیه‌پذیر باشد. وی ادامه داد: در قرارداد سال 90 مسکن مهر انبوه‌سازان سودی به آن شکل نداشتند و تنها با مدیریت بود که توانستند سود کنند. رهبر تأکید کرد: نمی‌توان تورم، افزایش دستمزد کارگران و افزایش قیمت کالا را نادیده گرفت و قیمت ساخت را افزایش نداد.

     


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 150
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران