پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 248 تاریخ : 1390/03/20-00:00:00
,1,
ساخت ماهواره 'ایران ست' مهمترین تقاضای ایران از روسیه

رئیس سازمان فضایی ایران در دیدار با وزیر مخابرات روسیه

ساخت ماهواره 'ایران ست' مهمترین تقاضای ایران از روسیه

رئیس سازمان فضایی ایران در دیدار با وزیر مخابرات روسیه گفت: یکی از مهمترین خواسته های ما از روسیه ساخت ماهواره ' ایران ست ' است .

 

 حمید فاضلی ' روز چهارشنبه در دیدار با' ایگور شگو لو' در محل سازمان فضایی ایران ، با اشاره به امضای یک پروتکل همکاری های فضایی بین ایران و روسیه اظهار داشت: در راستای همکاری های فضایی بین دو کشور ایران و روسیه ، 2 سال پیش یک پروتکل همکاری بین مسئولان دو کشور به امضا رسیده است که مهمترین موضوع این پروتکل ساخت ماهواره ' ایران ست ' است .
وی افزود: یک کار گروه مشترک نیز در این زمینه شکل گرفته که هر شش ماه یکبار نشست هایی را برگزار می کند که تاکنون 2 نشست برگزار شده است .
فاضلی افزود: در قالب این همکاریها موفقیت هایی داشته ایم ، اما ما علاقمند یم که بر سرعت اجرای مفاد این پروتکل افزوده شود و این پروتکل شکل عملیاتی و اجرای واقعی به خود بگیرد .
رئیس سازمان فضایی ایران خطاب به وزیر مخابرات روسیه اظهار داشت : ایران سه موقعیت ماهواره ثبت شده در اتحادیه جهانی مخابرات دارد که به دلیل تحریم های ظالمانه تاکنون موفق نشده ماهواره را در این موقعیت ها مستقر کند .
فاضلی ادامه داد : اگر چه در یکی از این موقعیت ها ماهواره داریم که با موفقیت کار می کند اما در مورد دو موقعیت ماهواره ای دیگر به دلیل عدم استفاده با مشکل از دست دادن موقعیت های ماهواره ای خود روبرو هستیم که امیدوارم با کمک کشور دوست و همسایه روسیه بتوانیم ماهواره ' ایران ست ' را در یکی از این موقعیت ها قرار دهیم .
رئیس سازمان فضایی کشورمان با اشاره به ارتقا جایگاه این سازمان در کشور گفت: طی یک سال اخیر سازمان فضایی ایران از وزارت ارتباطات جدا و به نهاد ریاست جمهوری پیوست که دلیل این ارتقا سازمانی نیز توجه خاص رئیس جمهور به فعالیت های فضایی است .
وی افزود: در جایگاه جدید از ما انتظار هست که با تسریع فعالیت های علمی , عقب ماندگی های دوران جنگ و دفاع مقدس را پر کنیم .
فاضلی گفت: ایران همچنین در زمینه ساخت ماهواره های نسل جدید و اعزام فضا نورد ایرانی به مدار زمین از همکاری روسیه استقبال می کند .
وزیر مخابرات روسیه نیز اظهار داشت : ارتباطات ماهواره ای بخش مهمی از اقتصاد روسیه را به خود اختصاص داده است و این ارتباطات از وزارت مخابرات کشور جدا و زیر نظر آژانس فضایی روسیه اداره می شود .
'ایگور شگولو ' افزود: وزارت مخابرات مشتری اصلی و سفارش دهنده همه ماهواره ها و ارتباطات ماهواره ای است .
وی ادامه داد : اخیرا اقدامات زیادی در زمینه منظومه های مخابراتی در روسیه در حال انجام است و چهار ماهواره مخابراتی در حال ساخت داریم که اولین آنها در تابستان ا مسال به فضاپرتاب خواهد شد و بعد از آن تا سال 2015 با فاصله های زمانی کوتاه سه ماهواره دیگر نیز به فضا خواهیم فرستاد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران