پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522127 تاریخ : 1399/08/10-17:35:08
,5,
242 قطعه کاربردی در صنعت حفاری بومی سازی شد

242 قطعه کاربردی در صنعت حفاری بومی سازی شد

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران گفت: در نتیجه هم افزایی میان متخصصان این شرکت و سازندگان ایرانی، در نیمه نخست امسال 242 قطعه کاربردی در صنعت حفاری بومی سازی شد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازشرکت ملی حفاری ایران، مهدی عرشیان با بیان این مطلب افزود: بومی سازی این قطعات، بیش از 25 میلیارد ریال صرفه جویی اقتصادی به دنبال داشته است.

وی اظهار کرد: از جمله این قطعات می توان به سنسور mud weight نمودارگیری، سیستم جکینگ الک لرزان، پولی های دکل، پلاک ولو، سمنت هد، باتری های mwd، shoe core catcher ،oil cooler کمپرسورها و باکس برقی uni poro اشاره کرد.

عرشیان با بیان اینکه در این مدت در بخش پروژه های پژوهشی، 6 قرارداد به ارزش 85 میلیارد ریال میان این شرکت با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان اجرایی و پروژه پژوهشی «مستندسازی و به اشتراک گذاری تجارب سازمان» با مشارکت دانشگاه شهید بهشتی در دستور کار قرار گرفته است، گفت: این پروژه با توسعه نرم افزار و نصب آن بر روی سرورهای شرکت ملی حفاری ایران تاکنون وارد فاز عملیاتی شده و با مشارکت مدیریت خدمات ویژه حفاری (به عنوان پایلوت طرح) در حال آموزش نیروها با هدف نگهداشت دانش کسب شده در بخش های مختلف شرکت است.

وی افزود: در این مدت مراحل ساخت موتور درون چاهی دستگاه لوله مغزی سیار با همکاری اداره لوله مغزی سیار و از سوی جهاد دانشگاهی دانشگاه شریف به پایان رسیده و هم اکنون انجام مراحل تست کارگاهی و میدانی این ابزار پیشرفته در حال اجراست.

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران درباره پروژه پژوهشی «مجموعه اصول جامع طراحی/ مهندسی حفاری ساخت چاه در ایران» که مدیریت امور مهندسی متقاضی آن بوده است، نیز توضیح داد: این پروژه با مشارکت علمی دانشگاه صنعت نفت در دست اجرا است و از مجموع 20 ماژول نرم افزار در این پروژه، تاکنون 9 ماژول در چارچوب های نرم افزاری طراحی و ساخته شده و با مشارکت همکاران در بخش های عملیاتی و فنی شرکت در حال پیگیری است.

عرشیان ثبت مالکیت فکری سامانه جامع نگهداری و تعمیر با عنوان «سام نت» به نام شرکت ملی حفاری ایران را از دیگر فعالیت های پژوهشی شاخص این شرکت برشمرد و گفت: این موضوع با همکاری امور حقوقی شرکت انجام شده است.

وی حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی با وجود شرایط دانشگاه ها ناشی از شیوع ویروس کرونا و بررسی 6 طرح نوآورانه ارائه شده از سوی کارکنان شرکت را از دیگر فعالیت های این مدیریت در نیمه نخست سال عنوان کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران