پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 239 تاریخ : 1390/03/19-00:00:00
,14,
کشف معبد بودایی در روسیه

کشف معبد بودایی در روسیه

معبدی بودایی با قدمتی نزدیک به هزار سال در منطقه جنوب شرقی روسیه توسط تیمی از دانشجویان باستان‌شناسی کشف شد.

 به گزارش میراث آریا ،‌ باستان‌شناسان آکادمی علوم روسیه طی کاوش‌های خود در منطقه «ولادیوستوک» در ناحیه جنوب شرقی این کشور موفق به کشف ویرانه‌هایی از یک معبد بودایی هزار ساله شدند.

بررسی‌های صورت گرفته در این منطقه نشان داد که معبد مذکور متعلق به اقوام «چورچن» بوده که طی قرون دهم تا سیزدهم میلادی در نواحی جنوبی روسیه و به ویژه در منطقه‌ای به نام «پریمورسکی» زندگی می‌کرده اند.

به گفته سرپرست تیم باستان‌شناسی، کشف بناهایی مشابه با آنچه اکنون به دست آمد همچون معابد «بوهایی» در این ناحیه سابقه داشته اما معبدی متعلق به مذهب بودا تاکنون در روسیه کشف نشده بود.

علاوه بر خود معبد آثار دیگری همچون صنایع دستی، ظروف سرامیکی،‌ سه پایه و یک کوزه مخصوص تدفین نیز در این منطقه کشف شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 228
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران