پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 236 تاریخ : 1390/03/19-00:00:00
,14,
سهم یک میلیارد دلاری صنایع دستی در صادرات

به بهانه روز جهانی صنایع دستی،

سهم یک میلیارد دلاری صنایع دستی در صادرات

تهران - شبکه تخصصی بانک و صنتعت:سهم صنایع‌دستی و فرش درصادرات کالاها وخدمات فنی و مهندسی امسال یک میلیارد دلار تعیین شد.

 معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دست و گردشگری در جلسه کارگروه صادرات کشور سهم صادرات غیر نفتی در بخش‌های پتروشیمی، میعانات گازی، صنعت، معدن، کشاورزی، فرش و صنایع‌ دستی و خدمات فنی و مهندسی45میلیارد دلار درنظرگرفته شد که سهم صنایع‌دستی و فرش یک چهارم بخش خدمات فنی و مهندسی معادل یک میلیارد دلار تعیین شد.

تهمینه دانیالی با اشاره به ارزآوری بیش از 300 میلیون دلاری صادرات صنایع ‌دستی در سال گذشته گفت با توجه به رشد صادرات این تولیدات در چند سال اخیر ، رسیدن به این رقم امکان‌پذیر است.

وی افزود تاکنون250 رشته صنایع دستی در کشور شناسایی شده است و حدود 2 میلیون صنعتگر و هنرمند در کشور از راه تولید و فروش صنایع دستی امرار معاش می کنند .

در استان اصفهان محل استقرار معاونت صنایع دستی بیش از 100 هزار هنرمند صنعتگر در 129رشته فعالیت دارند به طوریکه 98 درصد آثار مینا و قلمکار ، 85 درصد آثار قلمزنی و 70 درصد خاتم کشور با دستان هنرمند آنان خلق می شودارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران