پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 233 تاریخ : 1390/03/19-00:00:00
,7,
حباب جدید در بازار سکه؛ تمام بهار 461 هزار تومان

هشدار مجدد به مسئولین

حباب جدید در بازار سکه؛ تمام بهار 461 هزار تومان

تهران - شبکه تخصصی بانک و صنتعت: همزمان با افزایش قیمت دلار در بازار قیمت طلا در ایران با وجود کاهش قیمت جهانی افزایش یافته اما این اتفاق موجب شده تا بار دیگر قیمت سکه در بازار بالاتر از بانک شود.

درحالی که بهای جهانی طلا در بورس‌های بین‌المللی طی روزهای گذشته سیر نزولی را طی می‌کند اما با افزایش قیمت دلار در بازار داخلی نرخ فروش سکه در دو بازار رسمی (بانک ملی) و غیررسمی (سکه‏فروش‌ها و صرافی‌ها) افزایش یافته است و همچنان هم این سیر صعودی در بازار ادامه دارد.
البته اتفاقات روزهای اخیر بازار دلار و سکه به نحوی شده که نرخ‌های فروش ارز و سکه به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کنند و بدون هیچ دلیل منطقی این نوسانات و قیمت‌ها را به ثبت می‌رسانند.
گذشته از اینکه بازار آزاد سکه و ارز این روزها نرخ ثابت و واحدی را ندارد باید به این نکته نیز اشاره کرد که بار دیگر حباب بازار سکه موجب شد نرخ فروش سکه‌‌ها در بازار آزاد بالاتر از بازار رسمی شود.
روز پنج‌شنبه قیمت فروش هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1535.33 دلار بود که این نرخ نشان‎دهنده 0.13 درصد کاهش بهای طلا نسبت به 24 ساعت قبل است.
اما درحالی که نرخ جهانی کاهش می‌یابد هرگرم طلای 18 عیار در بازار داخلی افزایش یافته و با قیمت 44 هزار و 970 تومان به فروش می‌رسد.
بانک مرکزی در بازار رسمی نرخ پایه سکه یک بهار را 440 هزار تومان تعیین کرد که با اضافه شدن مالیات بر ارزش افزوده معادل 17 هزار و 600 تومان این نرخ به 457 هزار و 600 تومان رسید.
همچنین نرخ پایه نیم سکه در روز مورد گزارش 221 هزار تومان بود که با 8 هزار و 840 تومان مالیات بر ارزش افزوده این سکه با بهای 229 هزار و 840 تومان در بانک ملی فروخته می‌شد.
نرخ پایه ربع سکه نیز از سوی بانک مرکزی با قیمت 128 هزار تومان اعلام شده بود که این نرخ با افزودن 5 هزار و 120 تومان مالیات بر ارزش افزوده با قیمت 133 هزار و 120 تومان نهایی شد.

نرخ‌های فروش سکه بانک ملی در روز پنج‌شنبه بیانگر افزایش نسبی تمامی سکه‌ها در بازار رسمی در قیاس با روز چهارشنبه است.

البته در بازار آزاد که به لطف نوسانات قیمت دلار قیمت واحدی برای سکه‌ها نمی‌توان یافت نیز میانگین قیمت‌های فروش در صرافی‌ها بیانگر افزایش قیمت فروش سکه نسبت به دیروز است.
در این تاریخ سکه طرح قدیم 470 هزار تومان، طرح جدید 461 هزار تومان، نیم سکه 232 هزار تومان، ربع سکه 136 هزار و 500 تومان و سکه گرمی 74 هزار تومان قیمت‌گذاری و فروخته می‌شود. 
 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 224
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران