پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 206 تاریخ : 1390/03/18-00:00:00
,1,
تعاونی های اعتباری ساماندهی و ادغام شدند

تعاونی های اعتباری ساماندهی و ادغام شدند

وزیر تعاون گفت : تعاونی های اعتباری با همکاری بانک مرکزی ، ساماندهی و برخی از انها با یکدیگر ادغام شدند.

 

 

محمد عباسی گفت : برخی از تعاونی های اعتباری در 10 سال گذشته مجوز گرفته اند و برخی از آنها هم ضوابط بانک مرکزی را رعایت نکرده اند.
وی افزود : در دو سال گذشته نظارت جامعی را بر تعاونی ها آغاز کردیم و نظارت بر تعاونی های اعتباری با همکاری بانک مرکزی در اولویت قرار گرفت.
وزیر تعاون گفت: از حدود 80 تعاونی اعتبار آزاد که ضوابط بانک مرکزی را نداشتند ، برخی غیر فعال بودند و بخش دیگر در قالب 12 موسسه اعتباری تجمیع و ادغام شدند و در آینده می توانند بطور قانونی فعالیت کنند .
وی افزود : 1200 تعاونی اعتباری قرض الحسنه صنفی داریم که از ابتدا اشکالی نداشتند.
وزیر تعاون گفت:طبق اصل 44 قانون اساسی افراد می توانند برای ایجاد تعاونی های اعتباری اقدام کنند اما باید ضوابط بانکی و پولی کشور را رعایت کنند.
عباسی گفت: در طرح جامعی که در یکسال اخیر برای نظارت بر تعاونیها اجرا شده است ،تشکل ها و اتحادیه های تخصصی تعاونی ها در کنار وزارت تعاون بر‌ تشکیل مجامع و حسابرسی ها نظارت می کنند.
وی گفت:‌ این طرح عملکرد خوبی در سالم سازی تعاونی ها دارد و با شناسایی و رفع برخی مشکلات ، 15 هزار تعاونی راکد هم فعال شدند.

وزیر تعاون گفت: از حدود 80 تعاونی اعتبار آزاد که ضوابط بانک مرکزی را نداشتند ، برخی غیر فعال بودند و بخش دیگر در قالب 12 موسسه اعتباری تجمیع و ادغام شدند و در آینده می توانند بطور قانونی فعالیت کنند .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران