پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 184 تاریخ : 1390/03/16-00:00:00
,15,
حافظه رایانه ها با تکنولوژی نانوسیم توسعه داده می شود

حافظه رایانه ها با تکنولوژی نانوسیم توسعه داده می شود

مطالعات جدید حاکی از آن است که حافظه رایانه های نسل جدید با استفاده از نانوسیم ها افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت.

مطالعه‌ای که اخیراً در مؤسسه ملی استاندارد و فناوری انجام شد، حاکی از آن است که حافظه رایانه‌های در حال توسعه ویژگی‌های مطلوب زیادی دارند که از آن جمله می‌توان به بهبود حافظه رایانه‌های نسل جدید اشاره کرد که توسط ساخت نانوسیم‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

در این مطالعه که با همکاری پژوهشگرانی از دانشگاه جورج میسون انجام شد، پژوهشگران هدف از بهینه‌سازی با نانوسیم‌ها را بهبود حافظه رایانه‌های کنونی بیان کردند که راهی جدید برای شارژ طولانی‌مدت تلفن‌های همراه و رایانه‌های قابل حمل خواهد گشود. در واقع با این فناوری در هر مرحله شارژ رایانه یا تلفن همراه، می‌توان تا چندین روز از‌ آنها استفاده کرد.

به گزارش دیلی ساینس، این فناوری بر پایه سیم‌های سیلیکونی ‌نازک شکل گرفته است که تقریباً 20 نانومتر قطر دارد.
این نانوسیم‌ها بر حافظه غیر فرار استوار هستند و قادر خواهند بود اطلاعات خود را حتی در حالت خاموش نیز نگهداری کنند، دستگاه‌های mp3 و فلش‌ها اینگونه عمل می‌کنند.

دستگاه‌هایی که به فناوری نانویسم‌ها مجهز باشند، قادر خواهند بود اطلاعات را سریعتر و با ولتاژ کمتری ذخیره کنند.

«کیلیانگ لی» استادیار برق و کامپیوتر دانشگاه جورج میسون می‌گوید: این تحقیقات انجام‌گرفته زمینه تحقیقاتی جدیدی پیش روی دانشمندان جهان برای ساخت حافظه‌هایی با عملکرد قدرتمند و غیر فرار خواهد گشود.

نانویسم‌ها، نانوساختار‌هایی با قطری در مقیاس نانو هستند. نانوسیم‌ها می‌توانند در آینده نزدیک برای پیوند قطعات ریز به مدارهای بسیار کوچک مورد استفاده قرار گیرند. این گونه قطعات را می‌توان با بهره‌ از فناوری نانو، از ترکیبات شیمیایی تهیه کردارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران