پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 173 تاریخ : 1390/03/15-00:00:00
,17,
شُک جدید ،با قیمت های جدید فیش  گاز

شُک جدید ،با قیمت های جدید فیش گاز

پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و صدور قبوض چند میلیون تومانی گاز برای مشترکان خانگی، موجی از انتقادات توسط مردم و دستگاه‌های مختلف نسبت به صدور این صورت حسابها و افزایش چند برابری قیمت گاز مطر

با تعلیق موقتی صدور قبوض چند میلیون تومانی گاز برای مشترکان خانگی، قبوض گاز با نرخ های جدید به دست مشترکان رسید.

  
fبه گزارش روز دوشنبه شبکه  تحلیلی خبری بانک و صنعت، با افزایش انتقادها نسبت به افزایش چند برابری قیمت گاز طبیعی، نمایندگان مردم در خانه ملت هم دست به کار شدند و با گنجاندن یک مصوبه در قانون بودجه سال 1390 مانع افزایش قیمت گاز طبیعی تا سقف 20 درصد تا پایان اسفند ماه امسال شدند.
 
 همزمان با صدور این مصوبه در بهارستان، با موافقت رئیس کابینه دولت مدت زمان ماههای سرد در محاسبه گازبهای مشترکان خانگی در تمامی اقلیم‌های پنج گانه بین 30 تا 45 روز افزایش یافت.
   
بر این اساس، مدت زمان محاسبه گازبهای مشترکان خانگی در ماههای سرد سال در اقلیمهای 3، 4 و 5 تا 15 اردیبهشت ماه و برای اقلیم های یک و دو تا پایان اردیبهشت ماه تغییر یافت.
 
با این تصمیم مشترکانی که در محدوده 75 تا 300 مترمکعب (اقلیم 1 تا 5) قرار داشته باشند در ماههای فروردین و اردیبهشت هر متر مکعب گازبها 300 ریال محاسبه شده است.
 
با اجرای این دستور رئیس جمهور بار مالی قبوض گاز مشترکان خانگی به میزان قابل توجه ای نسبت به سه ماهه نخست اجرای قانون هدفمندی یارانه ها کاهش یافته است.
 
 
 
در استان تهران و البرز به عنوان پر مصرف ترین استانهای کشور میزان گازبهای 89 درصد مشترکان خانگی ماهانه کمتر از 11 هزار تومان، 10 درصد مشترکان ماهانه بین 11 تا کمتر از 40 هزار تومان بوده است.
 
 
 
ضمن آنکه در آخرین صورت حساب گاز صادر شده کمتر از یک درصد گازبهای مشترکان خانگی با رقم مالی بیش از 40 هزار تومان منتشر شده است به عبارت دیگر در اردیبهشت ماه امسال تنها یک درصد قبوض گاز صادر شده قرمز رنگ بوده و این در حالی است که تعداد قبوض سبز به مرز 90 درصد افزایش یافته اند.
 
 
 
آمارهای رسمی نشان می دهد که اردیبهشت ماه امسال در کل کشور تنها دو درصد قبوض گاز صادر شده دارای بار مالی بیش از 40 هزار تومان بوده است و بار مالی سایر قبضهای گاز کمتر از 40 هزار تومان محاسبه و صادر شده است.
  
 
از ابتدای سالجاری به طور متوسط روزانه 347 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخشهای خانگی، تجاری، صنایع عمده و نیروگاهها مصرف شده که مصرف این حامل انرژی با وجود اصلاح تعرفه ها در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.
 
 
 
با وجود افزایش مصرف گاز در بخشهای مختلف اما مصرف این انرژی پاک در ساختمانها نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود یک درصد کاهش یافته است که پیش بینی می شود همزمان با فرا رسیدن ماههای گرم سال مصرف گاز طبیعی در این بخش با کاهش کمتری مواجه شود.
 

با وجود اصلاح تعرفه گازبهای بخشهای مختلف و افزایش قیمت گاز طبیعی، در ماه‌های فروردین و اردیبهشت سالجاری در مجموع 22 میلیارد و 833 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخش‌های خانگی، تجاری، نیروگاه‌ها و صنایع مصرف شده که بیانگر متوسط مصرف روزانه 368.3 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در کشور است.
 
 
 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 247
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران