پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1256 تاریخ : 1390/05/02-00:00:00
,1,
تلاش برای ایمن سازی پایگاه های داده ، مشکل جهان امروز

در فضای سایبر

تلاش برای ایمن سازی پایگاه های داده ، مشکل جهان امروز

:اگر چه امروزه بیشتر بحث های امنیتی در فضای مجازی بر روی مباحثی همچون ایمن سازی تلفن‌های همراه، تبلت، رایانه و جلوگیری از آلوده شدن آنها به انواع کرم و بدافزار متمرکز شد

امروزه با افزایش حملات هکری و تلاش برای سرقت اطلاعات از دیتاسنتر شرکتها، تلاش برای ایمن سازی پایگاه های داده اهمیت بیشتری یافته است. این مقوله به خصوص زمانی اهمیت بیشتری می یابد که بدانیم دیتاسنترها هم هویت سنتی خود را از دست داده اند و دیگر لزوماً به شکل رایانه هایی بزرگ و غول پیکر نیستند.
پیشرفت فناوری باعث شده که فناوری موبایل اندک اندک به دنیای دیتاسنترها هم راه یابد و آنها را کوچک تر و چابک تر کند. پدیده مهم دیگر افزایش میزان انجام وظایف شغلی به صورت سیار با استفاده از گوشی و تبلت است که موجب می شود تلاش برای دسترسی به دیتاسنترهای تجاری و حرفه ای بیشتر شود.
متاسفانه بسیاری از کاربران و مردم علیرغم تبلیغات فراوان و هشدارهای مکرر شرکت های امنیتی توجه زیادی به ایمن سازی گوشی هایشان ندارند و همین مساله خطر آلوده شدن دیتاسنترها را هم به میزان زیادی افزایش می دهد.
نکته دیگر افزایش کارکردهای اجتماعی و شبکه ای در دنیای وب و اینترنت است. این امر هم تامین امنیت دیتاسنترها را به مساله ای بسیار مهم تبدیل کرده است زیرا هکرهای زیادی هستند که به سرقت اطلاعات شبکه های اجتماعی مجازی و سوءاستفاده از آنها علاقه نشان می دهند و آنها را برای دسترسی به حساب های بانکی کاربران یا حتی خرید و فروش و کسب درآمد مورد استفاده قرار می دهند.
مجموعه ای از این عوامل موجب شده تا شرکت Frost & Sullivan در گزارش تازه خود مدعی شود که تامین امنیت دیتاسنترها را دیگر نباید یک صرف هزینه کلان و ضروری دانست، بلکه این کار یک سرمایه گذاری مناسب است. بر طبق گزارش این شرکت اگر چه بسیاری از موسسات و نهادها ایمن سازی دیتاسنترها را یکی از اولویت های برتر امنیتی خود می دانند، اما سرمایه گذاری آنها در این زمینه کافی نیست و این امر هم به اعتبارشان آسیب می زند و هم خسارات غیرقابل جبران مادی به همراه می آورد. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 261
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران