پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1251 تاریخ : 1390/05/02-00:00:00
,8,
نخستین پرش 372 واحدی شاخص بورس پس از یک ماه

نخستین پرش 372 واحدی شاخص بورس پس از یک ماه

:تداوم رونق 7 روزگذشته بازار سهام منجر شد تا امروز نخستین پرش 372 واحدی شاخص بورس طی یکماه اخیر به ثبت برسد و این متغیر بعد از 20 روز کاری مجددا " در کانال 25 هزارواحدی

 

به گزارش روز یکشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت :در ادامه رونق روزهای گذشته بازار سهام که با بازگشت امید به آینده هرچند کوتاه مدت سرمایه گذاران همراه ّشده ، امروز هم به جز متغیر مهم ارزش معاملات ، باقی متغیرها خصوصا " شاخص بورس با افزایش به ثبت رسیدند.
براساس این گزارش، بازگشایی نماد معاملاتی 21 شرکت دیگر منجر شد تا تحرک سهامداران حقیقی و حقوقی افزایش یابد و گروه جدیدی به جمع سرمایه گذاران دیگر شرکت ها بپیوندند که در روزهای گذشته مورد بازگشایی نماد قرار گرفته اند.
تشدید جریان بازگشت شرکت ها به تابلو های معاملاتی به همراه عدم کسب سود اکثر سرمایه گذاران و به کف رسیدن قیمت هر سهم عمده شرکت ها در کنار تداوم آرامش سیاسی و نبود اخبار منفی اقتصادی و همچنین ادامه رکود دیگر بازار ها همگی دست به دست هم دادند تا امروز بعد از حدود یکماه با پرش 372 واحدی روبرو شده و بعد از 20 روز کاری موفق به شکستن خط مقاومت 25 هزار واحدی شود و در نهایت به عدد 25 هزار و 181 واحدی برسد.
این درحالی است که آخرین رشد بیش از 300 واحدی شاخص به 8 تیر ماه برمی گردد که با رشد 323 واحدی ، دماسنج بازارسهام بر روی عدد 24 هزار و 503 واحدی قرار گرفته بود. از طرف دیگر شاخص بورس از 5 تیرماه تا به امروز رنگ ارقام 25 هزار واحدی ندیده بود و حتی در مرز خطر نزول به کانال 23 هزار واحدی ایستاده بود.
به هر حال در نتیجه رشد قیمت و اثر مثبت 63 تا 11 واحدی شرکت های سایپا، ملی مس ، گل گهر، مپنا، ایران خودرو ، چادرملو، بانک پارسیان ،خدمات انفورماتیک، پتروشیمی خارک، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و حفاری شمال ، شاخص بورس به هشتمین سیر صعودی پی در پی خود ادامه داد.
در این میان آمار پایین حجم معاملات نشان می دهد که هنوز به سرمایه گذاران ریسک پذیر بورس چندان اضافه نشده است. چرا که به رغم تداوم سیر صعودی قیمت ها ، امروز 162 میلیون سهم به ارزش 49.2 میلیارد تومان داد وستد شد که از حجم معاملات 70 تا 100 میلیارد تومانی فاصله محسوسی دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران