پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 119 تاریخ : 1390/03/09-00:00:00
,17,
چهارصفر از پول ملی حذف شود

شورای فرهنگ عمومی پیشنهاد داد:

چهارصفر از پول ملی حذف شود

این شورا هم چنین پیشنهاد داده که واحد پول ایران از ریال به واحد دیگر تغییر یابد. تومان، عباسی و .... مورد پذیرش قرار نگرفته و باید واژه ای ایرانی و زیبا برای این منظور انتخاب شود.

شورای فرهنگ عمومی پیشنهاد داده است تا بین سه یا چهار صفر از پول ملی کشور ، چهار صفر حذف شود.

 به گزارش روز دوشنبه شبکه تحلیلی ، خبری بانک و صنعت، تصمیم مربوط به حذف چهارصفر با این هدف پیشنهاد شده است که قدرت و جایگاه پول ایران در برابر پولهای منطقه بالاتر باشد و هرچند واحد از پول کشورهای منطقه یک واحد پول ایران شود.

احدی ، یکی از مسوولان شورای فرهنگ عمومی گفته است که تغییر واحد پول از ریال به نام دیگری به زودی به مسابقه گذاشته می شود تا مردم کشور مان پیشنهادی خود را در این راستا ارایه کنند.

وی تصریح کرده است با این حساب پول جدید ایران دارای نام جدید و قدرت بسیار بالایی خواه بود.

بانک مرکزی ایران نیز ماهها قبل اعلام کرده بود که احتمالا سه صفر از پول ملی ایران حذف می شود ، اما در باره تغییر واحد پول یعنی ریال یا تومان سخنی به میان نیامده بود.

تغییر واحد و حذف صفرها به یقین ، ارزش دادن به پول ملی است و این امر درشرایطی رح می دهد که پول  ملی در برابر پولهای دیگر ارزش خود تا حد زیادی از دست داده است ، اما تصمیم گیری در این خصوص بسیار حساس است و به دقت و زمان مناسب نیاز دارد.

شایسته است مسوولان فرهنگی و پولی کشور فبل از هر گونه تصمیمی در این خصوص در راستای اطلاع رسانی به جامعه و آمادگی افکار عمومی و ... اقدام کنندو بعد از اجرای طرح نیاز به اصلاحات مکرر نباشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران