پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 105 تاریخ : 1390/03/09-00:00:00
,17,
‌راهی جز واقعی شدن تعرفه های بخش دولتی نیست

‌راهی جز واقعی شدن تعرفه های بخش دولتی نیست

وزیر بهداشت درمان واموزش پزشکی گفت: تا تعرفه های بخش دولتی واقعی و شفاف نشود بسیاری از گرفتاریهای ما در موضوع بهداشت و سلامت رفع نخواهد شد.

به گزارش شبکه خبری بانک و صنعت،  دکتر مرضیه وحید دستجردی  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای مقابله با دریافت زیر میزی بخصوص در جراحی های قلب و سزارین چه برنامه ای دارید گفت : این موضوع مسئله دیروز و امروز نیست و باید با ان برخورد ریشه ای شود و به اسیب شناسی نیاز دارد.

وی تاخیر سازمانهای بیمه گر در پرداخت مطالبات بیمارستانها و همچنین غیر واقعی نبودن تعرفه های بخش دولتی را دو مشکل عمده در نظام خدمات درمانی دانست و گفت : هم اکنون متوسط تاخیر سازمانهای بیمه گر در پرداخت مطالبات بیمارستانها 8 ماه است در حالی که طبق قانون در دو هفته نخست باید 60 درصد مطالبات پرداخت شود و پس از دو ماه کل مطالبات تخصیص یابد.

وی در باره تعرفه های بخش دولتی گفت : در بودجه های سالانه و همچنین برنامه پنجم بر شفاف شدن تعرفه های بخش دولتی تاکید شده اما تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.

وزیر بهداشت گفت: روز گذشته در جلسه ای با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور درباره تعرفه های بخش دولتی و پرداختی های سازمانهای بیمه گر مذاکره صورت گرفت.

وی افزود: یکی دیگر از راهکارها این است که پزشکان شاغل در بخش دولتی به طور خاص در نقش های دولتی و پزشکان شاغل در بخش خصوصی فقط در مراکز خصوصی فعالیت کنند که بر این موضوع در برنامه پنجم توسعه نیز تاکید شده است.

وزیر بهداشت گفت: معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری باید اعتباراتی برای تاسیس بیمارستانهای هیئت امنایی تخصیص دهد تا پزشکان بتوانند به صورت تمام وقت و شبانه روزی در این بیمارستانها خدمت کنند.

وی افزود: باید در مدت 3 سال همه بیمارستانها هیات امنایی شوند و با تحقق این امر بسیاری از فشارها بر مردم کاهش خواهد یافت.

وزیر بهداشت همچنین بر گسترش طرح پزشک خانواده تاکید کرد و گفت : امسال باید 12 تا 14 میلیون نفر زیر پوشش این طرح بروند و تا 5 سال همه جمعیت شهری نیز باید زیر پوشش این طرح قرار گیرند.

وی همچنین توجه به اورژانس های بیمارستانی را از برنامه های وزارت بهداشت دانست و گفت: تیم های بازرسی در این باره فعال هستند و باید همه مراکز اورژانس بیمارستانی به پزشک جراح و یا متخصص داخلی مجهز شوند.

دستجردی به راه اندازی سامانه رسیدگی به شکایات اشاره کرد و گفت: بزودی تلفنی 4 رقمی نیز برای دریافت شکایات اعلام خواهد شد.

وی گفت: سازمانهای نظام پزشکی و پزشکی قانونی نیز مرجع رسیدگی به شکایات هستند و در کمیته مرگ و میر نیز برخی شکایات بررسی می شود.

وزیر بهداشت به بازدیدش از مرکز سرطان بیمارستان امام خمینی اشاره کردو گفت: اگرچه این بخش بیمارستان 80 سال عمر دارد اما کارهای تشخیصی ودرمانی به بهترین نحو انجام می شود.

وی همچنین به سرکشی از همه مراکز درمانی شهرستان ایلام در دو هفته پیش اشاره کرد و گفت: سال گذشته که به بیمارستان شهرستان ایوان رفتم تابلویی به این مضمون مقابل بیمارستان نصب کرده بودند که ‌به قتلگاه ایوان خوش امدید اما دو هفته پیش که به این بیمارستان رفتم شاهد تغییرات بسیار زیادی بودم به نحوی که بیمارستان بازسازی کامل شده بود و با قدردانی قابل توجه ساکنان شهرستان مواجه شدم.

وی گفت: امیدواریم خدمات درمانی به گونه ای گسترش یابد که بیماران جز رنج بیماری هیچ رنج دیگری نداشته باشند.

وزیربهداشت ابراز امیدواری کرد که با تصویب بودجه 3300 میلیارد تومانی برخی هزینه های بیماران رایگان شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران