پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6911 تاریخ : 1391/08/29-11:15:57
,2,17,22,
100 درصد صادرکنندگان نمونه استان مرکزی مشتری بانک توسعه صادرات

100 درصد صادرکنندگان نمونه استان مرکزی مشتری بانک توسعه صادرات

100در صد صادر کنندگان نمونه وپیشکسوتان صادرات استان مرکزی از مشتریان بانک توسعه صادرات در استان مرکزی هستند.

 
 
 


 
به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، در مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات در استان مرکزی  از 15 نفر صادر کنندگان نمونه وپیشکسوتان صادرات استان که  تمامی آنان ازمشتریان شعبه بانک توسعه صادرات دراراک هستند باحضور رییس اتاق ایران بازرگانی، صنایع و معادن ایران، استاندار استان مرکزی، قائم مقام وزیر صنعت معدن وتجارت، رئیس سازمان صنعت معدن وتجارت استان مرکزی، رئیس اتاق بازرگانی اراک و  رئیس شعبه بانک توسعه صادرات در استان مرکزی  تجلیل شد.
بنابراین گزارش، دکتر محمد نهاوندیان، رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران، در این مراسم گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای متوقف شدن نیست بلکه به معنای همدلی و هماهنگی با هدف دسترسی به اهداف چشم انداز سند توسعه نظام است.
وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی نیازمند تعریف برخی شاخص ها است زیرا این مهم برای توانمند سازی عنوان شده است .
رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران ادامه داد: در هفته های گذشته شاهد برخی تصمیمات محتاطانه بودیم که این تصمیمات محدودیت هایی به همراه داشت در صورتی که حضور در اقتصاد بین المللی نیازمند مشورت با صادرکنندگان است.
آقای نهاوندیان تاکید کرد: بخش خصوصی و دولتی باید کمک کنند تا قدرت برنامه ریزی صادرکنندگان افزایش یابد و به مقابله با هرگونه پیشامدی بپردازند.
وی ادامه داد: حفظ قدرت رقابت و حضور در بازارهای خارجی نیازمند اعمال سیاست های مدبرانه است در غیر اینصورت اتفاقاتی می افتد که به نفع صادرات نخواهد بود.
آقای نهاوندیان یادآور شد: خوشبختانه تصمیم ممنوعیت صادرات 52 قلم کالا در حال اصلاح است که این مهم افزایش و رونق صادرات را به همراه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: بخش خصوصی و تشکل ها باید برای صادرات و رقابت بهتر تقویت شوند و مدیریت استراتژیک در این بازارها مورد توجه قرار گیرد.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران یادآور شد: تصمیمات در بازار ارز باید آرامش و اعتماد نسبت به آینده را به همراه داشته باشد در غیر اینصورت التهاب زا خواهد بود.
آقای دکتر نهاوندیان ادامه داد: در کشور باید هر نیاز واقعی ارز از جمله نیاز مسافران و بیماران تامین شود که در این صورت بازارهای حاشیه ای از بین خواهد رفت.
وی تاکید کرد: اتفاقات ایجاد شده در بازار ارز ناشی از محدویت موجودی نبود بلکه به دلیل نگرانی های غیر واقعی اتفاق افتاد که تامین ارز بر اساس تعهد از این مهم جلوگیری خواهد کرد.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران اظهار کرد: تامین نقدینگی واحدهای تولیدی و صادراتی باید از اولویتهای اول کشور باشد که در این صورت صادرات نیز افزایش بسیاری خواهد یافت.
آقای یوسف نجدی، رییس شعبه بانک توسعه صادرات در استان مرکزی هم در حاشیه این مراسم با توجه به بخشنامه جدید بانک مرکزی گفت: متقاضیان   ارز مبادله ای در استان مرکزی جهت واردات دیگر نیاز به مراجعه حضوری در اتاق مبادلات ارزی درتهران  ندارند ومیتوانند بادردست داشتن اوراق ثبت سفارش برای اولویت های مجاز به شعبه بانک توسعه صادرات دراستان مرکزی مراجعه نمایند.
 
 


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 223
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران