پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249942 تاریخ : 1395/09/06-16:13:20
,10030,
10 چالش مشترک تامین اجتماعی در ایران و جهان وجود دارد

10 چالش مشترک تامین اجتماعی در ایران و جهان وجود دارد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: 10 چالش جدی و مشترک درحوزه تامین اجتماعی در ایران و جهان وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سیدتقی نوربخش روز شنبه در نشست خبری اظهارداشت: در این نشست 10چالش شناسایی شد که ما نیز با این چالش ها مواجه هستیم که اینها شامل شکاف دامنه پوشش، نابرابری در طول زندگی، سالمندی جمعیت، اشتغال کارگران جوان، بازار کار و اقتصاد دیجیتال، سلامت و مراقبت های بلندمدت، مخاطرات و رویدادهای مهلک نوظهور، حمایت از کارگران مهاجر، انتقال فناوری و انتظارات عمومی است.

وی افزود: بسیاری از چالش هایی که در این مجمع عمومی مطرح شد در ایران نیز این چالش ها وجود دارد که امیدواریم بتوانیم این چالش ها را برطرف کنیم.
وی ادامه داد: همچنین دراین نشست پنج روزه گفت و گوهای دو جانبه با کشورهایی همچون مراکش، مالزی، آلمان و جمهوری آذربایجان و چند کشور دیگر انجام شد.
وی با بیان اینکه دراتحادیه بین المللی تامین اجتماعی این مسائل مطرح شد، تصریح کرد: در تاریخ 14 تا 18 نوامبر مصادف با 28 آبان ماه به مدت پنج روز مجمع عمومی اتحادیه بین المللی ایسا با حضور 150 کشور و یک هزار نفر در پاناما برگزار شد.
وی ادامه داد: من به عنوان نائب رئیس این مجمع شرکت کردم و این اولین جلسه هیات رئیسه بود چون عملکرد سازمان تامین اجتماعی مطلوب بوده است.
نوربخش گفت: ایسا در سال 1227 یعنی حدود 90 سال پیش و وابسته به سازمان ملل متحد است.
وی با بیان اینکه ایران به عنوان عضو هیات رئیسه ایسا به مدت سه سال انتخاب شد، افزود: اهمیت این گردهمایی بیشتر به جهت هزینه کرد حدود 10 درصد تولید ناخالص برای تامین اجتماعی است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تشکیل این نشست عمومی را بسیار با اهمیت دانست و گفت: امیدواریم نتایج این نشست را در آینده شاهد باشیم.
نوربخش ادامه داد: به همین منظور با برگزاری این نشست موضوع آکچوئری (محاسبات بیمه ای) سازمان تامین اجتماعی با همکاری سازمان بین المللی در حال انجام می دهیم.
وی ادادمه داد: جدول امید به زندگی در کشور هنوز به روز نشده است و در محاسبات آکچوئری این کار درحال انجام است.

دستور رسیدگی برای حادثه دیدگان سانحه سمنان 
نوربخش ضمن اعلام همدردی با خانواده های این حادثه خاطرنشان کرد: به محض اطلاع از حادثه برخورد دو قطار در سمنان دستور رسیدگی برای حادثه دیدگان این موضوع داده شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 225
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران