پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6646 تاریخ : 1391/07/26-08:58:11
,5,17,
 گاز ایران تحریم شد- افزایش قیمت نفت بشکه ای 116 دلار

گاز ایران تحریم شد- افزایش قیمت نفت بشکه ای 116 دلار

قیمت جهانی نفت، در نتیجه تصویب تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران، 2 دلار افزایش یافت.

 


به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، بهای نفت برنت دیروز به 95/115 در هر بشکه رسید که نسبت به قبل از تصویب تحریم ها علیه ایران حدود 2 دلار افزایش داشته است.
کن هاسه گاوا، تحلیلگر بازار نفت در مورد نوسانات این روزهای بازار نفت اظهار داشت: با توجه به تزریق حجم زیاد نفت توسط عربستان و سایر کشورها، اساسا هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد. وضعیت ذخایر نفتی نیز مطلوب است. وی افزود: «اما از سوی دیگر، به دلیل آنچه در مورد ایران در حال رخ دادن است و همچنین موضوع ترکیه و سوریه، شاهد تنش در بازار هستیم.»
هاسه گاوا تصریح کرد: دو عامل فزونی عرضه و نگرانی ها در خصوص تشدید بحران در خاورمیانه موازنه ای را در قیمت نفت برقرار کرده است، مگر اینکه وضعیت ژئوپلتیک منطقه وخیم تر شود. وی پیش بینی کرد که قیمت نفت برنت در طی 10 روز آینده بین 110 تا 118 دلار در هر بشکه باشد و نفت خام آمریکا نیز در محدوده 88 تا 95 دلار معامله شود.
در مورد مفاد تحریم های جدید گزارشی رسمی منتشر نشده اما به عقیده منابع غیررسمی این تحریم ها ادامه تحریم هایی است که در ابتدای سال 2012 علیه ایران به تصویب رسید. اقدام اتحادیه اروپا در وضع تحریم های جدید علیه ایران نشان می دهد تحریم های مصوب ابتدای سال 2012 برای اتحادیه اروپا موفقیت آمیز نبوده است.
ایران همواره اعلام کرده که برنامه هسته ای اش صلح آمیز است و برای مقاصد غیرنظامی دنبال می شود. تحریم ها تاکنون نتوانسته موضع ایران در قبال فعالیت های هسته ای اش را تغییر دهد. ضمن آن که برخی تحلیلگران فعالیت های هسته ای را بهانه ای برای غرب می دانند و معتقدند آمریکا و اروپا اهدافی غیر از متوقف کردن فعالیت های هسته ای ایران را دنبال می کنند.
کارشناسان، تاخیر زیاد در شروع به کار مجدد میدان نفتی بوزارد، بزرگترین میدان نفتی دریای شمال را از دیگر علل رشد قیمت برنت در روز سه شنبه می دانند.
اتحادیه اروپا روز دوشنبه تحریم های جدیدی علیه ایران تصویب کرد. این اقدام خصمانه علیه یک ملت چند روز پس از آن صورت گرفت که اتحادیه اروپا از سوی آکادمی نوبل جایزه نوبل صلح 2012 را دریافت کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 303
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران