پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6737 تاریخ : 1391/08/06-08:55:03
,2,16,17,
 نرخ سود بانکی تغییر نمی کند

نرخ سود بانکی تغییر نمی کند

رئیس کل بانک مرکزی درباره اولویت در طرح تغییر و تحول در ساختار بانک ها گفت: اولویت ما بحث تفکیک قرض الحسنه ها بود که در حال انجام آن هستیم.


 

به گزارش بانک و صنعت ، محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی افزود: بعد از این موضوع، بحث ساختار اجرای درست بانکداری اسلامی را با مکانیزم هایی که در پیش داریم مد نظر قرار دادیم.
وی همچنین درباره تغییر نرخ سود بانکی گفت: نرخ سود بانکی فعلا تغییر نمی کند تا زمانی که ببینیم وضع تورم چه می شود و تا چه میزان می توانیم آن را پایین بیاوریم.
بهمنی افزود: معمولا نرخ سود بانکی باید متناسب با نرخ تورم تعیین شود. بنابراین گزارش: اواخر شهریورماه سال جاری سخنگوی ستاد طرح تحول اقتصادی از نهایی شدن طرح تحول نظام بانکی در این ستاد خبر داده بود.
محمدرضا فرزین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که طرح تحول بانکی چه زمانی به مجلس ارائه می شود، گفته بود: جلسات منظم هفتگی درباره طرح تحول بانکی در دفتر رئیس جمهوری برگزار می شود و این طرح در دبیرخانه ستاد طرح تحول نهایی شده است.
وی افزود: در حال بررسی برای اجرای این طرح هستیم و قاعدتا باید در مورد اجرای این طرح به اجماع برسیم.
طرح تحول بانکی به معنای انجام اصلاحاتی در نظام بانکی کشور است که از سالهای قبل شروع شد به طوری که بانک مرکزی در سال 84 به سمت تدوین قوانین پولی و بانکی جدید حرکت کرد و بخشی از این کار را انجام داد، نوع نظارت بانک مرکزی بر سیستم بانکی و سیاست گذاری های نظام بانکی تحت عنوان قوانین پولی و بانکی از جمله اقداماتی است که بانک مرکزی انجام داده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران