پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6645 تاریخ : 1391/07/27-10:59:56
,13,16,17,

با دریافت تندیس ویژه کیفیت،

" زرماکارون" بار دیگر واحد نمونه استاندارد ملی معرفی شد

همزمان با برگزاری همایش روز جهانی استاندارد، زرماکارون وابسته به گروه صنعتی و پژوهشی زر بار دیگر به عنوان واحد نمونه استاندارد ملی انتخاب و تندیس ویژه را دریافت کرد.

 
 
 
به گزارش   بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی این گروه، در این همایش که در مرکز همایش های رازی برگزار شد، گروه صنعتی و پژوهشی زر با دریافت مجدد این نشان به عنوان واحد نمونه تولیدی در سطح ملی (در تمامی حوزه های مشتری مداری، استمرار پروانه استاندارد اجباری در تمام طول سال تولید، تولید صادرات محور، تولید دانش محور و...) وبا معاون اجرایی رییس جمهور، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست، وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه وزیران حوزه صنعت و صاحبان صنایع، مهر زرینی را در شناسنامه کاری خود در صنعت غذا به ثبت رسانید.

در این مراسم مرتضی سلطانی ضمن اشاره به اینکه اگر در فرایند تولید نگاه استاندارد محوری را حاکم کرد و بتوان با توجه ویژه به مساله بهره وری از امکانات مادی و معنوی به بهترین شکل استفاده کرد، تولید به طور قطع موفق خواهد شد، تصریح کرد: «در مفهوم عمومی ‏و کلی، استاندارد، نظم، اطمینان، روابط بهتر، همزبانی و اثربخشی را به وجود می‏آورد و دستاورد مبارک مدیریت مبتنی بر استاندارد ، ارتقای بهره‏وری است. وی ادامه داد: این بدیهی است که اگر سازمانی بخواهد زنده، پویا و موثر فعالیت کند، نیازمند تدبیر و اندیشه مدیریتی است که توجه به استاندارد در آن حرف اول را می‏زند. به گفته وی، اگر در فرایند تولید بتوان نگاه استاندارد محوری را حاکم کرد، اگر بتوان با توجه به ویژه به مساله بهره وری از امکانات مادی و معنوی به بهترین شکل استفاده کرد، قطعا تولید موفق خواهد شد. صادرکننده نمونه ملی کشور ادامه داد: ایران سرزمینی پهناور است. اما مزیت‏ها‏ی کم نظیری را دارد که در صورت تمرکز بر آنها، امکان رشد فراوان دارد. اما با کمال تاسف بدون در نظر گرفتن نگاه مدیریت استاندارد، سرمایه گذاری‏ها‏ی انجام گرفته که از ابتدا قابلیت استاندارد سازی را نداشته و کماکان هم بر آنها اصرار می‏شود.»

به اعتقاد وی، اگر فنداسیون را بنا کنیم در آینده نه تنها مشکلات کمتری خواهیم داشت بلکه شکوفایی و رشد را هم تضمین خواهیم کرد.
مدیرعامل گروه صنعتی و پژوهشی زر ادامه داد: معتقدم نگاه مدیریتی مبتنی بر استاندارد در کل تولید هنوز جا نیافتاده و به طور کامل استوار نشده است. ما دانش، منابع، استعداد و نیروی انسانی متعهد را داریم، تنها مدیریت با نگاه استانداردمحور نداریم یا حداقل کم داریم. وی بهترین راهکار را اصلاح نظام تولید ملی و فنداسیون ذکر کرد و افزود: این محقق نمی‏شود مگر آنکه خورشید زیبای اقتصاد بدون یارانه در افق این مملکت طلوع کند.
وی ادامه داد: زمانی که زیر ساخت‏ها‏ را نسبت به تولید عوض و این فنداسیون را با برداشتن یارانه‏ها‏ به خوبی پی‏ریزی کنیم، آن وقت هر کسی که بخواهد وارد عرصه تولید شود یا قصد داشته باشد به کار خود ادامه دهد، مجبور است اصول استاندارد، بهره‏وری، قیمت تمام شده، بازارسنجی، تحقیق و توسعه و در نهایت تولید محصولاتی با کیفیت را مدنظر قرار دهد. صادرکننده نمونه ملی کشور با بیان اینکه وقتی یارانه حذف شود، حمایت کاذب نداشته و توصیه و سفارش نداریم، ادامه داد: کار مبتنی بر دانش، بهره وری و قیمت تمام شده شکل می‏گیرد و با شناخت کامل از مزیت‏ها‏، روح تفکر استاندارد در تمامی ‏جوارح تولید و کسب و کار متجلی می‏شود. وی افزود: در این صورت صادرات غیر نفتی اوج می‏گیرد و آرزوی مقام معظم رهبری که اظهار امیدواری نمودند روزی درب چاه‏ها‏ی نفت بسته شوند و پایه اقتصاد ایران بر روی صادرات غیر نفتی قرار گیرد، محقق شود. وی با اشاره به اینکه مساله دیگری که در این میان اهمیت دارد، نگاه انسان محورانه در حوزه تولید است، خاطر نشان کرد: بنیادی ترین پایه این نوع نگاه جداسازی مدیریت از مالکیت است.

وی افزود: با این کار، امکان اعمال اصول و مبانی مدیریت تربیت یافته در عرصه‏ها‏ی تولید فراهم می‏شود و با حاکمیت تفکر زیبای مدیریت دانش محور، بهره گیری از نیروی انسانی ارتقا پیدا می‏کند و عملاً این سرمایه، جایگاه واقعی خود را به دست می‏آورد.
سلطانی تصریح کرد: باید زمینه رشد و حضور جوان‏ها‏ی تحصیلکرده را آماده کنیم و نگاه استاندارد محورانه می‏تواند آنها را برای کشور حفظ کند. وی گفت: باور بفرمایید وقت نداریم، نمی‏توانیم منابع این کشور را از دست بدهیم، نمی‏توان این عشق‏ها‏ را نادیده گرفت. به اعتقاد وی، استاندارد محور تفکر در مدیریت است. وی افزود: با تفکر استاندارد محورانه می‏توان عبارت زیبای «ما ‏می‏توانیم» را در آینده نزدیک به مفهوم زیباتر «ما تونسته ایم» تبدیل کرد. مدیر گروه صنعتی زر در پایان خاطر نشان کرد: کار و کوشش ما چون پرواز پروانه‏ها‏، تلاشی پیوسته برای رسیدن به بالاترین و زیباترین گل‏ها‏ست تا عطر روح نوازش را تحفه کنیم به ایرانمان...

نظام الدین برزگری، رئیس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، اعطای این نشان به زرماکارون را برآیند لطف الهی، همت والا و تلاش بی وقفه مدیریت آگاه و کارکنان تلاشگر و پاک اندیش این مجموعه تولیدی دانست. ضایعات کمتر، نتایج بهتر - افزایش کارآیی با استانداردها به عنوان شعار استاندارد در سال 1391 انتخاب شد.مجددا زرماکارون، واحد نمونه ملی استاندارد در سال 91 شد.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 166
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران