پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489409 تاریخ : 1398/05/22-11:00:45
,1,
گسترش خدمات قرض الحسنه، راهبردی مناسب برای توسعه بخش های زیرساختی و مزیتی کشور

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران:

گسترش خدمات قرض الحسنه، راهبردی مناسب برای توسعه بخش های زیرساختی و مزیتی کشور

دکتر اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری با سازمان مرکزی تعاون روستایی بیان داشت: امیدوارم امضای تفاهمنامه مشترک با سازمان مرکزی تعاون روستایی برای گسترش خدمات قرض الحسنه کشور به عنوان یک ابزار تامین مالی خرد با کارمزد های پایین، فتح بابی باشد و بتواند به بخش های زیرساختی و مزیتی کشور کمک کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری افزود: با انعقاد این تفاهمنامه، برای بانک قرض الحسنه مهر ایران فرصتی شد تا جامعه هدف خود را گسترش دهد و خدمات خود را به حوزه های کشاورزی و جوامع روستایی معطوف کند.

وی خاطرنشان کرد: این بانک از سال گذشته به عرصه های رونق روستایی ورود پیدا کرده است و با اعطای طرح های تسهیلاتی متنوع، گام های شایسته ای در زمینه اشتغال روستایی و مقاوم سازی مسکن روستاییان برداشته است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: در این زمینه در سال گذشته تفاهمنامه های زیادی برای تقویت زیر ساخت های روستایی با بنیاد برکت، کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد.

دکتر اکبری تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران با حمایت 10 بانک کشور و پشتیبانی سرمایه ای بزرگ و بالغ بر 2700 میلیارد تومان و با گستره 530 شعبه در سراسر کشور در حال خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه است. کلیه فعالیت های این بانک در بستر قرض الحسنه است و می تواند افتخار نظام بانکداری اسلامی باشد.

وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران از 12 سال پیش به منظور پوشش خدمات در حوزه بانکداری خرد به وجود آمد، بنحوی که بتواند منابع خرد نزد جامعه را تجمیع کند و در قالب تسهیلات قرض الحسنه به بخش های مختلف جامعه اختصاص دهد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران بیان داشت: مسیر مشخصی برای فعالیت های بانک قرض الحسنه مهر ایران ترسیم، و در زمینه های بهداشت و درمان، ازدواج جوانان و معیشت، اقدامات شایسته ای انجام شده است و از 2 سال پیش تا کنون فعالیت های گسترده ای در حوزه حمایت از اشتغازایی و تولید ملی نیز صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در سال گذشته به یک میلیون و 230 هزار نفر وام قرض الحسنه به ارزش 13 هزار میلیارد تومان پرداخت کرده ایم و برای امسال نیز برنامه ریزی شده تا به بالغ بر یک میلیون و 500 هزار نفر تسهیلات قرض الحسنه با نرخ کارمزد صفر تا 4 درصد به ارزش 15 هزار میلیارد تومان پرداخت نماییم. در 4 ماه گذشته حدود 680 هزار نفر توانسته اند نزدیک به 7 هزار میلیارد تومان از منابع قرض الحسنه این بانک بهره مند شوند. 

دکتر مرتضی اکبری تاکید کرد: افتخار بانک قرض الحسنه مهر ایران این است که مطالبات آن زیر یک درصد است و از محل دریافت کارمزدهای 3 الی 4 درصد توانسته است تمامی هزینه های خود را پوشش دهد و سود آور نیز باشد؛ بانکی که در سال گذشته 300 میلیارد تومان سود داشته و همه هزینه های خود را از محل کارمزد پوشش داده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درباره امضای این تفاهمنامه اظهارداشت: از دو ماه پیش باب همکاری با سازمان مرکزی تعاون روستایی گشوده شد تا جامعه روستایی که از مظلومترین اقشار زحمتکش تشکیل شده است بتوانند از خدمات و طرح های تسهیلاتی قرض الحسنه این بانک استفاده کنند.

وی افزود: جامعه روستاییان معمولا توانایی بازپرداخت سودهای تسهیلاتی 18 درصد را ندارند، بنابراین تلاش می کنیم تا امکانات قرض الحسنه را در این مجموعه گسترش دهیم.

دکتر اکبری تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران آمادگی دارد تا با 14 اتحادیه سازمان مرکزی تعاون روستایی در راستای توانمندسازی بخش کشاورزی همکاری داشته باشد و به تناسب تمرکز قسمتی از گردش مالی خود در این بانک به هر تعدادی که از سوی اتحادیه ها معرفی شود، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت نماید.

وی افزود: به همه اتحادیه ها در دو قالب مشارکتی و یا اعتبار در حساب جاری، تسهیلات قرض الحسنه تا سقف 200 میلیون تومان با کارمزد صفر تا 4 درصد به هر فرد، قابل پرداخت خواهد بود.

 مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: با انعقاد این تفاهمنامه حوزه فعالیت بانک گسترش خواهد یافت، البته در زمینه اشتغال روستایی و تقویت کانون های روستایی اقداماتی انجام شده است. 

وی همچنین پیشنهاد کرد در کنار موضوع اعطای اعتبارات، اگر بیمه ای هم وارد شود و این تفاهم نامه سه جانبه باشد می تواند کمک بیشتری نموده و روند دریافت تسهیلات را آسان و مطمئن تر سازد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران