پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515327 تاریخ : 1399/04/14-10:37:27
,5,
کووید 19 مانع صعود نفت شد

کووید 19 مانع صعود نفت شد

قیمت نفت روز جمعه تحت تاثیر افزایش مجدد موارد ابتلا به ویروس کرونا که نگرانیها نسبت به متوقف شدن رشد تقاضا برای سوخت را برانگیخت، کاهش یافت با این حال تحت تاثیر سیگنال های اقتصادی مثبت رشد هفتگی دیگری را رقم زد.

به گزارش بانک و صنعت، آمریکا روز پنج شنبه بیش از 55 هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد که رکورد روزانه جدیدی در سطح جهانی بود. افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا نشان می دهد که رشد مشاغل آمریکا پس از افزایشی که در ژوئن داشت، ممکن است دوباره لطمه ببیند.

لوییس دیکسون از شرکت ریستاد انرژی در این باره گفت: اگر این روند ادامه پیدا کند، تقاضا برای نفت در این کشور به خطر خواهد افتاد.

بهای معاملات نفت برنت با 38 سنت معادل 0.9 درصد کاهش، در 42 دلار و 76 دلار در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت با 44 سنت معادل 1.1 درصد کاهش، در 40 دلار و 21 سنت در هر بشکه بسته شد.

معاملات بازار آمریکا به دلیل تعطیلات روز استقلال بسیار اندک بود.

استفن برنوک، معامله گر نفت در شرکت "پی وی ام" در این باره گفت: بهبود شکننده اقتصاد آمریکا تحت تاثیر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا ممکن است معکوس شود.

هر دو شاخص روز پنج شنبه تحت تاثیر آمار اشتغال ژوئن آمریکا و کاهش ذخایر نفت این کشور بیش از دو درصد صعود کرده بودند. نفت برنت در هفته گذشته چهار رشد رشد هفتگی داشت.

نشانه های احیای اقتصادی و کاهش عرضه از سوی گروه اوپک پلاس کمک کرد نفت برنت از رکورد اندک 16 دلار در آوریل بیش از دو برابر افزایش پیدا کند.

عامل دیگری که امیدها به احیای اقتصادی را تقویت کرد، انتشار گزارشی بود که نشان داد بخش خدمات چین در ژوئن با سریع ترین روند رشد کرده است.

تولید نفت اوپک در ژوئن به پایین ترین حد خود در چند دهه اخیر سقوط کرده و تولید نفت روسیه هم نزدیک به سهمیه تعیین شده تحت توافق کاهش تولید اوپک پلاس بوده است.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه روز پنج شنبه اظهار کرد که تولیدکنندگان اوپک پلاس همان طور که پیش از این توافق شده بود، کاهش تولید خود را از اوت کمتر خواهند کرد. وی همچنین گفت بازار جهانی نفت ممکن است در ژوییه به توازن میان عرضه و تقاضا برسد و حتی با کمبود عرضه نفت روبرو شود در حالی که ممکن است مصرف نفت پیش از سال 2021 به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا نرسد.

بر اساس گزارش رویترز، منابع آگاه اوپک پلاس هفته گذشته اظهار کرده بودند هیچ مذاکره ای در خصوص تمدید کاهش تولید 9.7 میلیون بشکه در روز وجود ندارد و کاهش تولید از اوت احتمالا به 7.7 میلیون بشکه در روز تسهیل می شود.

در این بین، شرکت "جی بی سی انرژی" در گزارشی اعلام کرد اعلام ورشکستگی شرکت نفت شیل "چساپیک انرژی"، از قیمت نفت پشتیبانی کرد زیرا انتظارات برای کاهش تولید تقویت شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران