پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522073 تاریخ : 1399/08/10-13:37:13
,17,13,
کشاورزان برای تامین بدون دغدغه نهاده و کود، «کشاورز کارت»می گیرند

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

کشاورزان برای تامین بدون دغدغه نهاده و کود، «کشاورز کارت»می گیرند

وزیر جهاد کشاورزی از ارائه «کشاورز کارت» به کشاورزان برای خرید نهاده و کود خبر داد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازوزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی با اشاره به ارائه «کشاورز کارت» به کشاورزان گفت: در بخش اول این کارت در اختیار کشاورزانی که گیاهان استراتژیک مانند گندم، جو و دانه های روغنی کشت می کنند، قرار می گیرد تا دغدغه ای برای خرید نهاده و کود نداشته باشند و بتوانند از این کارت استفاده کنند.

وی ادامه داد: از 3 میلیون تن کود مورد نیاز سالانه کشاورزان، 2 میلیون و 400 هزار تن کود اوره است که با قیمت سال گذشته در اختیار کشاورزان قرار می گیرد اما سایر کودهای وارداتی به دلیل تغییر قیمت ارز از ترجیحی به نیمایی افزایش قیمت داشته است.

خاوازی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی برای کمک به کشاورزان، طرح «کشاورز کارت» را با همکاری بانک مرکزی ایران و بانک کشاورزی تهیه کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد: انشالله کشاورزان با این کارت بتوانند نهاده های مورد نیاز خود را به موقع تأمین کنند و سال آینده با بانک تسویه حساب کنند.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه نکات بسیار ریزی در این کارت دیده شده است، یادآور شد: بانک کشاورزی و معاونت امور زراعت طراحی خوبی برای این کارت داشته اند تا کشاورزان بتوانند بدون دغدغه و بروکراسی های معمولی بانک، سریعاً به این منابع مالی دست یابند.

وی با بیان اینکه طرح کشاورز کارت یک اقدام بزرگ و ملی محسوب می شود و باید با جدیت آن را دنبال کنیم، تصریح کرد: با تأثیرگذاری که کود در تولیدات کشاورزی دارد در گام اول این محصول انتخاب شد و در گام دوم آفت کش ها هستند و ما از منابع مختلف اعتباری لازم را برای آن تجهیز می کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 161
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران