پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515347 تاریخ : 1399/04/14-13:01:27
,5,
کاهش 20 درصدی مصرف سوخت نیروگاه  ها با ارتقای راندمان واحدهای حرارتی

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی خبر داد:

کاهش 20 درصدی مصرف سوخت نیروگاه ها با ارتقای راندمان واحدهای حرارتی

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به انعقاد قرارداد تبدیل چهار هزار مگاوات واحد گازی به سیکل ترکیبی توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی، گفت: در حال حاضر بیش از سه هزار و 500 مگاوات از این واحدها یا به بهره برداری رسیده و یا امسال وارد مدار خواهند شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، محسن طرزطلب با اشاره به برنامه های این شرکت به منظور افزایش راندمان نیروگاه های کشور، گفت: وزارت نیرو در یک دهه اخیر توجه ویژه ای به مسئله بهینه سازی مصرف سوخت داشته است و از اوایل سال 92 نیز با برنامه ریزی صورت گرفته از سوی دولت طرح تبدیل واحدهای گازی موجود به سیکل ترکیبی در دستور کار قرار گرفته و قراردادهای مربوطه با سرمایه گذاران بخش خصوصی منعقد شده است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه هم اکنون حدود چهار هزار مگاوات قرارداد در این خصوص با بخش خصوصی منعقد شده است، گفت: در حال حاضر بیش از سه هزار و 500 مگاوات از این واحدها یا به بهره برداری رسیده و یا امسال وارد مدار خواهد شد.
وی تاکید کرد: با تبدیل نیروگاه های گازی به سیکل ترکیبی راندمان این واحدها از حدود 33 درصد به 47 تا 50 درصد ارتقا پیدا می کند که این اقدام نقش به سزایی در بهینه مصرف کردن سوخت گاز نیروگاه ها خواهد داشت.
طرزطلب افزود: از دیگر برنامه های پیش بینی شده در پنج سال اخیر به منظور افزایش راندمان نیروگاه های تولید برق کشور، استفاده از توربین های جدید دارای راندمان بسیار بالاست که این مهم نیز در واحدهای سیکل ترکیبی راندمان را به 58 درصد خواهد رساند.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه ارتقای واحدهای گازی افزایش دو تا سه درصدی راندمان را در پی خواهد داشت، ادامه داد: در صورت اجرای کامل برنامه های یاد شده این امکان وجود دارد که در یک سال بیش از 20 درصد مصرف سوخت نیروگاه ها کاهش پیدا کند.
وی به موضوع بازنشسته کردن نیروگاه های فرسوده کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر از رده خارج کردن دو نیروگاه در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم امسال برنامه عملیاتی اجرایی آن ها در نیروگاه ری و طرشت آغاز شود.
طرزطلب خاطرنشان کرد: راندمان نیروگاه های قدیمی کمتر از 20 درصد است و در صورتی که راندمان آن ها را به حدود 60 درصد افزایش دهیم طبیعتا برای کشور، دولت و آینده کشورمان بسیار مثمرثمر خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 218
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران