پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6537 تاریخ : 1391/07/15-09:26:09
,7,16,17,
قیمت ارز و سکه در بازار آزاد کاهش یافت

قیمت ارز و سکه در بازار آزاد کاهش یافت

گزارش های از بازار ارز و سکه حاکی است که قیمت دلار و سکه از روز پنج شنبه کاهش یافته و این روند نزولی امروز شنبه نیز ادامه دارد.


به
گزارش بانک و صنعت، همچنین همزمان با افت قیمت ارز، بهای سکه و طلا هم رو به نزول گذاشت و علیرغم افزایش جهانی قیمت طلا روز پنج شنبه بهای هر قطعه سکه بهار آزادی حدود 400 هزار تومان ارزان شد.
بازار سکه و طلارو به ثبات می رود
در همین رابطه رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در پاسخ به این پرسش که آیا به نظر شما ثبات بازار سکه و طلا برمی گردد، گفت: به نظر می رسد قیمت طلا و سکه رو به ثبات باشد، وضعیت بازار سکه و طلا هم رو به ثبات و درست شدن قیمت ها پیش می رود.
محمد کشتی آرای در گفت وگو با فارس افزود: البته ارز ارتباط زیادی به ما ندارد، اما چون سکه براساس نرخ جهانی اونس طلا محاسبه می شود، بنابراین قیمت دلار هم در قیمت سکه اثر می گذارد.
وی تاکید کرد: ظرف 2 روز گذشته نرخ ارز تا حدی تثبیت شده و در بازار رسمی داد و ستد نمی شود و بسیاری از مغازه داران سکه نیز خرید و فروش را متوقف کرده بودند، تا قیمت ثابت شود.
کشتی آرای افزود: براساس اونس هزار و 792 دلاری قیمت واقعی هر قطع سکه بهار آزادی
1/1 میلیون تومان است، در حالی که تا چند روز گذشته به 5/1 میلیون تومان رسیده بود و این کاهش 400 هزار تومانی در قیمت سکه به خاطر کاهش قیمت ارز اتفاق افتاده است.
نرخ ارز در روزهای آینده نزولی خواهد بود
از سوی دیگر رئیس کل گمرک هم پیش بینی کرد نرخ ارز در روزهای آینده کاهشی خواهد بود.
معمارنژاد به ایسنا گفت: مرکز مبادلات ارزی امکان جدیدی است که ایجاد شده و ما هرچه بتوانیم امکانات جدید را در بازار ارز برای واردکنندگان داشته باشیم قطعا خواهیم توانست در کنترل بازار ارز موفق باشیمارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران