پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249602 تاریخ : 1395/09/02-11:34:40
,8,
چشم سهامداران به دهان متولیان بورس خیره ماند/ دریغ از یک عذرخواهی خشک و خالی!!!

در پی عدم واکنش مدیران بازار نسبت به تکرار قطعی سامانه معاملات:

چشم سهامداران به دهان متولیان بورس خیره ماند/ دریغ از یک عذرخواهی خشک و خالی!!!

فعالان بازار سرمایه از ابتدای سال جاری تاکنون بارها شاهد ایجاد اختلال در سامانه معاملات بورس بوده اند و این اتفاق در روز گذشته نیز بار دیگر تکرار شد. به طوریکه در شرایطی که برای دقایقی سامانه معاملات از دسترس معامله گران خارج شده بود، در برخی از نمادها قیمت پایانی سهام شرکت تفاوت قابل توجهی با قیمتی که معامه می شد، داشت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت , اهالی بازار سرمایه در هر دوره زمانی با چالش ها و ریسک های متعددی در حوزه سیاسی و اقتصادی مواجه می شوند، اتفاقات و رویدادهایی که هر یک به نوبه خود تبعات مثبت یا منفی بر روند معاملات بورس اعمال می کند و در وقوع آن ها سهامداران و حتی متولیان بازار سرمایه نمی توانند دخالتی داشته باشند. این در حالی است که از ابتدای سال جاری تاکنون سرمایه گذاران با چالش جدید قطعی سامانه معاملات روبرو شدند، اتفاقی که تقریباً هر ماه در بازار سرمایه رخ می دهد و در شرایطی که عدم دسترسی معامله گران به سیستم معاملات موجب ضرر و زیان آنها می شود، هیچ مقام مسئولی در شرکت مدیریت فناوری اطلاعات یا سازمان بورس نه تنها در این خصوص اطلاع رسانی و شفاف سازی نمی کنند، بلکه حتی یک عذر خواهی ساده هم بابت مشکل پیش آمده از سهامداران نمی کنند.

 فعالان بازار سرمایه از ابتدای سال جاری تاکنون بارها شاهد ایجاد اختلال در سامانه معاملات بورس بوده اند و این اتفاق در روز گذشته نیز بار دیگر تکرار شد. به طوریکه در شرایطی که برای دقایقی سامانه معاملات از دسترس معامله گران خارج شده بود، در برخی از نمادها قیمت پایانی سهام شرکت تفاوت قابل توجهی با قیمتی که معامه می شد، داشت. به عنوان مثال در نماد شرکت ایران خودرو برای دقایقی قیمت پایانی"خودرو" افت حدود هفت درصدی را نشان می داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 364
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران