پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489778 تاریخ : 1398/05/28-18:57:23
,17,
پیش بینی افزایش تولید لوازم خانگی در نیمه دوم امسال

پیش بینی افزایش تولید لوازم خانگی در نیمه دوم امسال

رئیس هیات مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران پیش‌بینی کرد که در 6 ماهه دوم امسال شاهد بهبود شرایط تولیدکنندگان و افزایش شمارگان تولید باشیم که این امر به کاهش قیمت‌ها خواهد انجامید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علیرضا موسوی مجد به ثبات این روزهای بازار لوازم خانگی اشاره کرد و افزود: تقاضای کاذب ماه‌های گذشته برای لوازم خانگی که در پی آن بسیاری از مردم برای خرید کالاها به بازار هجوم آورده و عده‌ای فرصت طلب نیز اقدام به احتکار کرده بودند، فروکش کرده است.

به گفته وی، این روزها به دلیل ثبات نرخ ارز شاهد ثبات قیمتی در لوازم خانگی هستیم و خریدها نیز نه به رونق پیش از افزایش قیمت‌ها، بلکه در حد معقول انجام می شود.

موسوی مجد در پاسخ به بالا بودن قیمت‌ها در بازار یادآور شد: قیمت‌گذاری‌ها بر مبنای ارز نیمایی انجام شده است؛ هرچند در ماه‌های گذشته عده‌ای در بازار بر مبنای ارز آزاد قیمت‌گذاری می‌کردند.

افزایش جنس قاچاق در بازار

وی گفت: به دلیل کاهش نرخ ارز در روزهای گذشته، قاچاق صرفه پیدا کرده است و شاهد پر رنگ تر شدن اجناس قاچاق در بازار هستیم، اما اگر در نیمه دوم سال تولیدکنندگان با قدرت پای کار بیایند بازار لوازم قاچاق کساد خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران همچنین به وجود تلویزیون های قاچاق دارای گیرنده‌های ماهواره‌ای در بازار اشاره کرد که بطور عمده از بازار بانه وارد شده و خواستار آن شد تا دستگاه های مربوطه نظارت خود را افزایش دهند.

به گزارش ایرنا، بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید 250 هزار دستگاه یخچال و فریزر در سه ماهه نخست سال 98 و رشد 16.1 درصدی تولید آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

در این مدت تولید انواع تلویزیون در کشور افتی 32.5 درصدی تجربه کرد و به 123 هزار و 100 دستگاه رسید.

همچنین در مدت مذکور 93 هزار و 900 دستگاه ماشین لباسشویی تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 30.6 درصد کاهش داشته است.

این گزارش می افزاید: ‌تولید کولر آبی در سه ماهه نخست امسال با رشد 6.2 درصدی در همسنجی با پارسال به 400 هزار و 600 دستگاه رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران