پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6534 تاریخ : 1391/07/15-09:20:46
,13,16,17,
پرونده مافیای واردات گوشت نهایی می شود

پرونده مافیای واردات گوشت نهایی می شود

تا 2هفته اینده،

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس درباره مافیای واردات گوشت و بررسی این پرونده گفت: بررسی های کمیسیون اصل نود درباره مافیای واردات گوشت ونهاده های دامی انجام شده است.

 
به گزارش بانک و صنعت، محمدعلی پورمختار به بخشی از نتایج این بررسی کمیسیون اصل نودم در باره مافیای واردات گوشت و نهادهای دامی اشاره کرد و افزود: بخشی ازمشکلات و کمبودها دربازار گوشت به سوء مدیریت دولت و نبود برنامه ریزی از سوی وزارت جهاد کشاورزی برمی گردد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ درمجلس شورای اسلامی با اشاره به گرانی گوشت و مرغ ونابسامانی این بازارکه درچند ماه گذشته اتفاق افتاد اظهارداشت: متاسفانه واردات گوشت ونهاده های دامی درانحصار تعدادی از واردکننده است که اگر این انحصار برداشته شود قیمت به  شدت افزایش نخواهد یافت.

وی با تاکید بر حمایت از مرغداران و دامداران گفت: راهکارهایی برای ساماندهی بازار مرغ و گوشت در این گزارش پیش بینی شده است که یکی از آنها حمایت بانکها از تولیدکنندگان مرغ و گوشت است.

رییس کمیسیون اصل نودم مجلس راهکار بعدی را خروج تامین نهاده ها از انحصار دانست وافزود: انحصار واردات نهاده های دامی باید برداشته شود تا هرکس که توانایی دارد وارد عرصه واردات شود.

پورمختارگفت: فکر می کنم ۸۰ درصد کارخانجات تولیدکننده های نهاده های دامی تعطیل شده اند و تولیدکنندگان دام و طیور به دلیل بالا رفتن قیمت این نهاده ها دام های خودرا به کشتارگاهها فرستادند.

نماینده مردم بهاروکبودرآهنگ درمجلس اظهارداشت: با توجه به بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی و نبود سرمایه درگردش و افزایش قیمت نهاده های تولید امکان ادامه کار برای تولید کنندگان دام و طیور از بین رفته به نحوی که تعدادی از کشتارگاهها تعطیل شدند.

رییس کمیسیون اصل نودم مجلس افزایش قیمت دلار درقیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز را بی تاثیر ندانست و یادآورشد: گزارش کمیسیون اصل نودم مجلس درباره مافیای گوشت تا دو هفته دیگر نهایی خواهد شدارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران