پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6790 تاریخ : 1391/08/10-08:44:19
,16,17,
پایه حقوق 700 هزار تومان مشمول معافیت مالیاتی می شود

پایه حقوق 700 هزار تومان مشمول معافیت مالیاتی می شود

معاون امور مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت: در لایحه اصلاح قانون مالیات ها، پایه حقوق برای معافیت مالیاتی ماهانه 700 هزار تومان و سالانه 8 میلیون و 400 هزار تومان پیش بینی شده است.

 

به گزارش بانک و صنعت، حسین وکیلی درباره لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، افزود: معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران در این لایحه در یک مرحله به میزان 3 سال خواهد بود.
لایحه اصلاح قانون مالیات ها سوم آبان ماه سال 1391 به مجلس شورای اسلامی ارایه شد و یک فوریت آن توسط نمایندگان به تصویب رسید. وزارت امور اقتصادی و دارایی خواستار بررسی و تصویب این لایحه قبل از بررسی بودجه سال 1392 کل کشور شده است.
وی با بیان اینکه تمامی افراد حقوق بگیر و صاحبان مشاغل مشمول این قانون می شوند، افزود: از مازاد پایه حقوق 700 هزار تومان، مالیات دریافت می شود و مالیات بخش های خصوصی و دولتی یکدست شده است.
وی با اشاره به اینکه نرخ های مالیاتی مودیان مالیاتی و فعال کاهش می یابد، رفع تبعیض، افزایش معافیت های مالیاتی حقوق و مشاغل، کاهش نرخ مالیاتی ماده 131 را از رویکردهای کلی اصلاحیه قانون مالیات ها دانست و افزود: افرادی که هم اکنون دارای پرونده مالیاتی هستند، از معافیت های بیشتری بهره مند می شوند و افرادی که تاکنون اقدام به پرداخت مالیات نکرده اند، شناسایی خواهند شد.
معاون امور مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی گفت: براساس ماده 131 قانون مالیات ها، نرخ مالیات برای بخش خصوصی و اشخاص حقیقی از 15 تا 35 درصد بوده که در اصلاحیه 15 تا 25 درصد پیشنهاد شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران