پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249168 تاریخ : 1395/08/26-14:14:10
,16,
پایان آذر آخرین مهلت بخشودگی جریمه های معوقه

پایان آذر آخرین مهلت بخشودگی جریمه های معوقه

پلیس راهور ناجا از آخرین فرصت برای بخشودگی دیرکرد جرایم رانندگی معوق تا پایان آذر خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت,، سرهنگ احمد کرمی اسد، رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا گفت: بر اساس تبصره 20 قانون بودجه 95 مقرر شده در صورتی که مالکان وسایل نقلیه برای پرداخت اصل جرایم معوق رانندگی خود تا پایان سال 94 اقدام کنند، جرائم  2 برابری دیرکرد آنها بخشوده شود.

او افزود: براین اساس مالکان وسایل نقلیه تا آذرامسال اگر جرایم معوق رانندگی خود تا پایان سال 94 را پرداخت کنند، می‌توانند به جای پرداخت جریمه 2 برابری، اصل مبلغ را بپردازند.

 سرهنگ کرمی اسد با تاکید بر اینکه این مهلت به هیچ وجه تمدید نمی‌شود، گفت: اگر مالکان وسایل نقلیه در مهلت مقرر جرایم معوق خود را پرداخت نکنند، جریمه 2 برابری آنها مجددا در صفحه ثبت خلافی اعمال می‌شود.

 او به تجهیزات جدید و سامانه های الکترونیکی پلیس راهور برای شناسایی رانندگان متخلف اشاره کرد و افزود: ماموران پلیس راه و راهور در معابر برون و درون شهری خودروهای رانندگانی را که بیش از یک میلیون تومان بدهی جریمه دارند؛ توقیف و تا زمان پرداخت دیون معوق در پارکینگ ضبط می‌ کنند.

 سرهنگ کرمی اسد گفت: تیم‌های عملیات پلیس راهور ناجا نیز تجهیز شده‌اند تا با رانندگان متخلف برخورد کنند.

او افزود: مردم از مهلت باقیمانده برای بهره مند شدن از تسهیلات بخشودگی دیر کردهای معوق جریمه های رانندگی استفاده کنند و کار خود را به روزهای آخر موکول نکنند.
 سرهنگ کرمی اسد گفت: رانندگان برای استفاده از این تسهیلات نیازی به حضور فیزیکی در راهنمایی و رانندگی ندارند و این تسهیلات به طور متمرکز در سامانه اجرائیات پلیس راهور اجرایی شده است.

 او افزود: مالکان وسایل نقلیه می‌توانند با ارسال VIN وسیله نقلیه به همراه * در پایان آن به سامانه پیامکی 1101202020 شناسه قبض و پرداخت و مبلغ جریمه خود را دریافت کرده و همانند سایر قبوض از طریق دستگاه‌های خودپرداز و یا اینترنت بانک خود، آن را پرداخت کنند.

 سرهنگ کرمی اسد افزود: همچنین مالکان وسایل نقلیه می‌توانند از طریق شماره 120 از مبلغ جریمه خود مطلع شوند و یا با مراجعه به مراکز پلیس +10 و یا سایت اینترنتی پلیس راهور به نشانی www.rahvar120.ir نسبت به دریافت صورت وضعیت تخلفات رانندگی خود و پرداخت آن اقدام کنند.

 او گفت: همچنان تسهیلات پرداخت موردی قبوض جرایم رانندگی در سامانه راهور 120 مهیاست و رانندگان می‌توانند به صورت یکجا و یا موردی نسبت به پرداخت قبوض جرایم رانندگی اقدام کنند.

 رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا درباره امکان اعتراض به جرایم سال 94 افزود: رانندگان پس از دریافت صورت وضعیت تخلفات رانندگی خود در صورتی که به جرایم ثبت شده اعتراض دارند می‌توانند از طریق پلیس + 10 و یا هیئت‌های رسیدگی به تخلفات رانندگی به جرایم رانندگی خود با ارایه مستندات اعتراض کنند. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 216
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران