پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517712 تاریخ : 1399/05/22-15:25:15
,25,
واردات کنسانتره مس چین از ایالات متحده در ماه ژوئن به بالاترین سطح از سپتامبر 2018 رسید

واردات کنسانتره مس چین از ایالات متحده در ماه ژوئن به بالاترین سطح از سپتامبر 2018 رسید

داده های گمرک چین در روز یکشنبه گذشته نشان داد که واردات کنسانتره مس چین از ایالات متحده در ماه ژوئن به بالاترین سطح از سپتامبر 2018 به بعد رسید.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت ملی صنایع مس ایران، این افزایش نتیجه این است که شرکت های ذوب این کشور بیشترین استفاده را پیش تر در سال جاری از آشتی تجاری برای خرید بدون تعرفه این فلز بردند.

چین، بزرگ ترین مصرف کننده مس جهان، طبق داده های اداره کل گمرک این کشور، 30 هزار و 734 تن کنسانتره مس در ماه گذشته از ایالات متحده وارد کرد. این رقم حدود 1.93 درصد از کل واردات کنسانتره چین با رقمی معادل 1.59 میلیون تن در ماه یاد شده است.

شدت گرفتن جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده واردات کنسانتره مس را از اواخر 2018 در تنگنا قرار داده بود، هر چند شرکت های چین اجازه یافته بودند برای معافیت از تعرفه ها از ماه مارس درخواست بدهند و دست کم دو محموله کنسانتره مس از ایالات متحده قرار بود در اواسط ژوئن به چین برسد. اما تنش ها میان این دو اقتصاد برتر جهان یک بار دیگر افزایش یافته است چنان که هر یک از این دو کشور دیگری را متهم به شیوع دادن کووید 19 می کنند و هفته گذشته چین دست به عملی انتقامی در برابر تصمیم ایالات متحده برای بستن کنسولگری چین در هوستون زد.

در لحظه ارسال این خبر معلوم نبود که چه کسی خریدار کنسانتره ورودی در ماه ژوئن بوده، اگر چه پایگاه داده های گمرک چین نشان می داد این دو محموله به استان های ژجیانگ و فوجیان وارد شده اند. رویترز در اواخر ماه مه گزارش داد که دو شرکت ذوب چینی پس از ارائه درخواست برای معافیت ها از تعرفه های واردات بر اساس طرحی که در فوریه توسط وزارت اقتصاد ایالات متحده به عنوان بخشی از آتش بس تجاری اعلام شد اقدام به پیش خرید این محموله های کنسانتره مس از ایالات متحده کرده بودند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران