پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489206 تاریخ : 1398/05/17-13:46:51
,17,11,
هیچ تخلفی در واگذاری هواپیمایی ایران ایرتور صورت نگرفته

سبحانی:

هیچ تخلفی در واگذاری هواپیمایی ایران ایرتور صورت نگرفته

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی هر گونه تخلف در واگذاری ایران ایرتور به بخش خصوصی را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، سیدجعفر سبحانی امروز در یک نشست خبری درباره حواشی مطرح شده درباره واگذاری ایرتور به بخش خصوصی، با تکذیب اظهارات پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس مبنی بر وجود تخلف در واگذاری ایران ایرتور گفت: واگذاری این شرکت کاملا منطبق با قوانین بوده و خریدار ایران ایرتور همه تعهدات خود در قبال واگذاری را انجام داده است.

در ادامه این نشست مجید شکاری، مالک هواپیمایی ایرتور درباره نحوه واگذاری هواپیمایی ایران ایرتور گفت: در اول دی ماه 1394 شرکت هواپیمایی ایرتور را در مزایده ای با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی که در محل سازمان خصوصی سازی برگزار شد، کمی بالاتر از نرخ پایه که 34 میلیارد تومان بود، خریداری کردم. کل دارایی های این ایرلاین در آن روز 154 میلیارد تومان بود در حالی که 540 میلیارد تومان بدهی داشت، به این معنا که این شرکت هواپیمایی را با منفی 380 میلیارد تومان تحویل گرفتم.

وی با بیان اینکه اظهارات حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص تخلفات در واگذاری ایرتور کذب محض است، گفت: چطور یک نماینده بدون هیچ سندی چنین اتهاماتی را به ایرتور وارد کرده است؟

مالک هواپیمایی ایرتور افزود: بعد از تحویل این شرکت از 5 فروند هواپیمای ام دی تنها سه فروند هواپیما عملیاتی بود و دو فروند آن زمینگیر شده بود، همچنین شرکت فرودگاه ها، شرکت پخش و پالایش، شرکت کترینگ، شرکت هندلینگ خدمات فرودگاهی و ... به عنوان طلبکار به ما مراجعه کردند. سازمان امور مالیاتی نیز حساب های من و خانواده ام را مسدود کرد.

وی با تکذیب این موضوع که اعلام شده برند ایران ایرتور 500 میلیارد تومان ارزش دارد، ادامه داد: آیا ایرتور برند بود؟ در حالی که مردم از ایرتور سقوط توپولوف ها و تأخیرهای طولانی پروازها را به یاد داشتند. این شرکت در هر روز میزبان 10 هزار مسافر است و در چهار سال اخیر بیش از 10 میلیون مسافر جابه جا کرده ایم. همچنین در این مدت توانستیم پنج فروند هواپیمای ام دی را به طور کامل اورهال کرده و سه فروند ایرباس جدید شامل یک فروند ایرباس 600-300 و دو فروند ایرباس 320 خریداری کنیم، تا پایان سال نیز پنج فروند ایرباس جدید به ناوگان ما اضافه خواهد شد.

شکاری درباره تسویه بدهی های ایرتور در چهار سال پس از خریداری این ایرلاین گفت: بخش زیادی از بدهی هایی که سررسید شده است را پرداخت کرده ایم. همچنین پرداخت اقساط وام بیش از هشت میلیون دلاری بانک مرکزی برای خرید 15 فروند توپولوف را آغاز خواهیم کرد، در حالی که این توپولوف ها را به رایگان به یکی از نهادهای نظامی واگذار کرده ایم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران