پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515375 تاریخ : 1399/04/14-15:59:34
,17,
همکاری وزارت تعاون و یونیسف در پیشگیری و درمان کرونا

همکاری وزارت تعاون و یونیسف در پیشگیری و درمان کرونا

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در پیشگیری و درمان بیماری کرونا برنامه همکاری مشترک برگزار می کنند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این برنامه همکاری مشترک در نشستی تخصصی با حضور «احمد میدری» معاون رفاه اجتماعی و «مندیپ اوبرایان»، نماینده صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف)، به صورت مجازی برگزار شد .

میدری با اشاره به برنامه های مصوب سال 2019-2020، حمایت از طراحی فنی و ایجاد سیستم ملی پایش فقر چند بعدی کودک و بزرگسال، معرفی سیستم شناسایی و پاسخگویی به موقع نیازهای کودکان و ارائه حمایت های فنی از طراحی سیستم ها و طرح های حمایت اجتماعی مبتنی بر شواهد حساس به کودک را از جمله این برنامه ها عنوان کرد .

وی مطالعات موردی همچون کودکان بازمانده از تحصیل، امنیت غذایی و حمایت مالی از زنان باردار و مادران شیرده دچار سوء تغذیه در سیستان و بلوچستان را از جمله برنامه های در دست اقدام این معاونت در سال 2020 اعلام کرد .

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، توزیع اقلام بهداشتی اهدایی صندوق کودکان ملل متحد از طریق سمن ها را از جمله اقدامات مشترک در زمینه کاهش تبعات این بیماری ذکر کرد و گفت: ما نیز تجربیات جدید و مفیدی در زمینه کووید 19 داریم و بر اساس اطلاعات پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان در همان ماه اول شروع بیماری در چهار نوبت ، به افراد مشمول مبلغ 200 تا 600 هزار تومان کمک شد.

وی افزود: همچنین طی مدت کمتر از دوماه به 22 میلیون خانوار ایرانی بدون نیاز به مراجعه به بانک ها وام یک میلیونی پرداخت شد که ماهانه از مبلغ یارانه شان کم می شود.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تفاهم نامه سه جانبه ای با شهرداری، نهضت سواد آموزی و وزارت تعاون، منعقد شده که بر اساس آن کودکان مراکز پرتو می توانند تحت آموزش قرار بگیرند و مدرک رسمی بگیرند.

وی تاکید کرد: بر اساس مطالعات انجام شده ، بدترین آسیب های کرونا در کشورهای خاورمیانه رخ خواهد داد و 50 درصد مشاغل و کسب و کارها آسیب خواهند دید. در ایران به دلیل تحریم ها و فشارهای طولانی و ظالمانه آمریکا، انتظار می رود آژانس های سازمان ملل به خصوص یونیسف در این زمینه موضع شفاف بگیرد و از حقوق شهروندان ایران دفاع کند.

یونیسف تلاش کرده صدای کودکان ایران در جهان باشد

در این نشست «مندیپ اوبرایان» نماینده یونیسف در ایران ضمن قدردانی از همکاری های دستگاه های مختلف کشورمان به ویژه وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تهیه اقلام دارویی و بهداشتی، آمادگی کامل خود برای هر گونه همکاری در زمینه حمایت اجتماعی در شرایط بیماری کرونا را اعلام کرد.

وی در زمینه دفاع از حقوق ایران در مجامع بین المللی اظهارکرد : تا کنون این صندوق تلاش کرده است صدای کودکان ایران در جهان باشد و در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

نماینده یونیسف در ایران به تعامل و همکاری خوب معاونت رفاه اجتماعی با صندوق کودکان ملل متحد در چارچوب برنامه کاری مشترک و در راستای خدمت رسانی به اقشار آسیب پذیر و در معرض آسیب با تمرکز بر کودکان اشاره کرد.

در ادامه این نشست مدیرکل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، گفت: تا کنون این سازمان، حمایت های اجتماعی و بهداشتی خوبی در جهت کنترل بیماری کرونا داشته است.

«سید هادی موسوی نیک» با اشاره به سه برنامه اصلی کمک های فنی و مقابله با فقر، گفت: در رابطه با حمایت های فنی دو فعالیت اصلی انجام شده و جلسات خوبی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهزیستی برگزار شده است.

موسوی نیک با اشاره به برنامه کودکان بازمانده از تحصیل خاطرنشان کرد: علاوه بر این برنامه ، حمایت از مادران باردار و شیرده مناطق محروم می تواند به عنوان برنامه های موفق از طریق یونیسف و سازمان ملل معرفی شود.

وی با اشاره به همکاری وزارت تعاون، با یونیسف در اجرای برنامه های حمایت اجتماعی فعال مبنی بر احیای اقتصادی بعد از کرونا در قالب پرداخت های مشروط، گفت: بررسی ها نشان می دهد اجرای پایلوت این برنامه ها در استان های تهران، کرمانشاه و هرمزگان باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: اجرای این برنامه با توجه به شرایط کودکان در این استان ها می تواند ظرفیتی برای رفاه اجتماعی منطقه به دنبال داشته باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران