پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6547 تاریخ : 1391/07/15-18:25:22
,7,16,17,
همکاری مجلس؛قوه‌قضاییه و وزارت‌اطلاعات در بررسی بازار آشفته ارز

نتایج بررسی اختلالات‌ بازار ‌ارز در کمیسیون اصل 90 اعلام می شود

همکاری مجلس؛قوه‌قضاییه و وزارت‌اطلاعات در بررسی بازار آشفته ارز

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس،افزود: این کمیسیون تا دو هفته آینده طبق بررسی‌های به عمل‌ آمده دلایل و علل اختلالات بازار ارز را اعلام می‌کند.

محمدعلی پورمختار درباره وضعیت ۱۶ نفر دستگیر شده به اتهام اخلال در بازار ارز، گفت: این افراد در سطح کلان و سطح دلالان بازار ارز از سال‌های قبل فعال بوده‌‌اند و به صورت حرفه‌ای نوسانات بازار ارز را دنبال و هدایت می‌کردند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افراد دستگیر شده با بروز برخی مشکلات در بازار فعال‌تر شدند، افزود: این افراد در چند ماه اخیر با استفاده از عوامل خود در بازار و صرافی‌ها، منابعی پولی را وارد این بازار کردند و از این حربه برای افزایش قیمت ارز استفاده کردند.

وی با یادآوری اینکه این افراد از حرفه‌ای‌های بازار ارز بوده‌اند، تصریح کرد: اخلال‌گران دستگیر شده با آشنایی قبلی از بازار ارز با سوءاستفاده از شرایط کنونی فعال‌تر شده‌اند.

پورمختار ۱۶ نفر دستگیر شده را براساس آمار‌های دادستانی تهران خواند و تاکید کرد: ۲۲ نفر اعلام شده از سوی رئیس جمهور بر اساس آمارهای ایشان است.

وی با بیان اینکه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس در زمینه بررسی این پرونده‌ها با قوه قضاییه و وزارت اطلاعات همکاری می‌کند، افزود: در زمان حاضر به پرونده اخلال‌گران بازار ارز در قوه قضاییه و نهادهای اطلاعاتی رسیدگی می‌شود تا رای قطعی صادر شود.

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با تاکید بر اینکه این کمیسیون خارج از بحث اشخاص دستگیر شده به دلایل بروز این نوسانات رسیدگی می‌کند، یادآور شد: کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس تا دو هفته آینده طبق بررسی‌های به عمل‌ آمده دلایل و علل اختلالات بازار ارز را بیان کرده و نتیجه نهایی بنا به گزارش‌های به دست‌ آمده به صورت علنی یا غیر علنی اعلام می‌شودارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران