پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249866 تاریخ : 1395/09/05-11:54:29
,10028,
همکاری دوجانبه ایران و پاکستان در تولیدات دفاعی

همکاری دوجانبه ایران و پاکستان در تولیدات دفاعی

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در نهمین نمایشگاه و سمینار بین المللی صنایع دفاع پاکستان به کراچی سفر کرده است، در ادامه ملاقات های خود در این سفر، روز گذشته با رئیس مجتمع هوایی کامرا سازنده هواپیماهای آموزشی و جنگنده پاکستان، دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، در ملاقات سرتیپ پاسدار مهدی ربانی و ارشد ملک ، طرفین ضمن بررسی زمینه های مختلف همکاری دوجانبه در حوزه های صنایع هوایی و تولیدات دفاعی، راه های تقویت این همکاری ها را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

سرتیپ پاسدار ربانی و ارشد ملک همچنین بر ضرورت توسعه همکاری و تبادل تجربیات در حوزه های صنایع هوایی و فناوری های مربوط به این حوزه میان دو کشور دوست و همسایه تاکید کردند.
معاون ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه هفته جاری و همزمان با افتتاح رسمی نمایشگاه بین المللی صنایع دفاعی کراچی، در راس یک هیات شش نفره وارد این شهر شد.
سرتیپ پاسدار ربانی همچنین روز چهارشنبه با رانا تنویر حسین وزیر تولیدات دفاعی پاکستان ملاقات کرد.
سرتیب دوم پاسدار محسن ریاضت وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز با حضور در این نمایشگاه، سرتیب ربانی را ملاقات و سایر برنامه این این سفر همراهی می کند.
نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دفاع پاکستان صبح روز سه شنبه هفته جاری در شهر کراچی با حضور هیات هایی از 43 کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران، رسما آغاز بکار کرد. در مسراسم افتتاح رسمی این نمایشگاه، علاوه بر هیات های کشورهای مختلف، عالی ترین مقام های کشوری و لشکری پاکستان از جمله محمد نواز شریف نخست وزیر، ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش، فرماندهان نیروهای زمینی، هوایی و دریایی پاکستان، وزیر تولیدات دفاعی این کشور و ... حضور داشتند.
پاکستان در این نمایشگاه تازه ترین دستاوردهای دفاعی و نظامی خود از جمله یک فروند پهپاد پیشرفته با قابلیت 15 ساعت پرواز بی وقفه و نیز برخی دیگر از محصولات تولید خود از جمله تانک الخالد، جنگنده جِی.اف-17 ، هواپیماهی آموزشی سوپر مشاق و دیگر محصولات دفاعی و نظامی سبک، نیمه سنگین و سنگین را به نمایش گذاشته است.
در مجموع 418 شرکت پاکستانی و خارجی (شامل 157 شرکت پاکستانی) فعال در زمینه تولید صنایع و تجهیزات دفاعی در این نمایشگاه شرکت کرده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران