پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6584 تاریخ : 1391/07/21-11:51:48
,1,2,3,8,17,
هشدار به متقاضیان وام مسکن!

هشدار به متقاضیان وام مسکن!

برای بهره‌مندی از وام 20 میلیون تومانی مسکن لازم نیست وجهی اضافه‌تر از ارزش اوراق به واسطه ها پرداخت شود

 

  به گزارش بانک و صنعت،  شخص متقاضی وام میتواند با مراجعه به یکی از دفاتر کارگزاری فرابورس و یا یکی از شعب بانک مسکن اقدام به خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن نماید. متأسفانه اشخاصی ضمن سوء‌استفاده از عدم آگاهی عموم مردم و با دریافت مبالغی گزاف اقدام به دریافت وام مسکن برای آنهامی‌نمایند.

  اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن برگههایی هستند که به پشتوانه وام مسکن توسط بانک منتشر شده و معاملات این اوراق از دو سال پیش در بازار فرابورس ایران آغاز گردیده و زمینه واقعی شدن قیمت را به وجود آورده است. پیش از این برگههای اوراق تسهیلات مسکن در بنگاههای املاک به صورت غیررسمی به فروش میرسید اما از زمان آغاز معاملات این اوراق در بازار سرمایه تحت یک بازار متشکل قیمت اوراق به ارزش واقعی نزدیک شده است.

نحوه خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن؛

  برای تهیه این اوراق در ابتدا باید به یک شرکت کارگزاری فرابورس و یا یکی از شعب بانک مسکن مراجعه نمود. اگر شخص دارای کدسهامداریباشد پس از تکمیل فرم‌های مربوطه و واریز وجه به حساب کارگزاری اوراق به نام وی خریداری شده ودر غیر این صورت حداکثر پس از دو روز کاری کدسهامداری به نام شخص صادر و سپس خرید اوراق صورت می‌گیردارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران